התקנת לוחות סולארים בגדרה

מערכת סולארית! לשלם מעט לקבל הרבה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

עיקרי הדברים:

התקנת לוחות סולארים בגדרההישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך מרבית ימות השנה. בעידן בו אנחנו חיים, הנוכחות הזאת של השמש ניתנת לתרגום גם למונחים כלכליים בזכות טכנולוגיית הלוחות הסולאריים. למעשה, את אנרגיית השמש למדה ישראל לנצל כבר לפני עשורים שלמים באמצעות קולטי שמש לחימום מים, אלא שבאמצעות לוחות סולאריים, ניתן היום לייצר ממש חשמל. אם גם אתם שוקלים את האופציה של התקנת לוחות סולארים בגדרה, בשורות הבאות תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לכם בכדי לקבל החלטה מושכלת בנושא זה ולצאת לפרויקט ממקום של ידע וביטחון.

 

מה זה לוח סולארי ולמה הוא נועד?

הטכנולוגיה של לוחות סולאריים קיימת כבר מספר עשורים אלא שרק בעשור האחרון, הפכה הטכנולוגיה ליעילה דיה וזולה דיה, בכדי שניתן יהיה ליישם אותה באופן נרחב. לוח סולארי הוא לוח המורכב מאלפי תאים פוטו וולטאים. תא פוטו וולטאי מכיל בתוכו מספר אלמנטים ובראשם סיליקון שהוא מוליך למחצה, משטחי הולכה ומשטח זכוכית. האור, שהוא למעשה אינספור חלקיקי פוטונים, חודר דרך הזכוכית אל תוך התא הפוטו וולטאי, שם מתנגשים הפוטונים באלקטרונים בתוך הסיליקון ואלו מתחילים לנוע על גבי שטחי ההולכה תוך שהם יוצרים זרם חשמלי. בצורה זו הופך הלוח הסולארי קרינה של שמש לזרם חשמלי בו יש לנו שימוש רב בעידן המודרני.

ככל שהחשיפה של הלוח הסולארי לאור השמש תהיה גבוהה יותר ורציפה יותר וככל ששטח הפנים של הלוח עצמו יהיה גדול יותר, כך תתרחש האינטראקציה הזאת בין הפוטונים והאלקטרונים בהיקפים גדולים יותר וכך נוכל לייצר יותר חשמל ולהיפך. במילים אחרות, בעוד קולט שמש יודע לחמם מים שעוברים במערך צינורות העובר דרכו, פשוט באמצעות ניצול חום קרני השמש, לוחות סולאריים מאפשרים יצירת זרם חשמלי באמצעות ניצול חלקיקי האור (פוטונים) בכדי להניע את האלקטרונים שבתוך הלוח הסולארי.

איך זה יכול לשרת גם אתכם?

התקנת לוחות סולארים בגדרה מאפשרת לכם למעשה לייצר חשמל בעצמכם, ממש כמו שעושה חברת החשמל, אלא שבמקום להשתמש בפחם או בגז טבעי כדי להניע טורבינות, אתם מנצלים את אור השמש כדי לייצר חשמל נקי. את החשמל שאתם מייצרים אתם יכולים לנצל בעצמכם ולהפוך להיות למעשה יצרני החשמל של עצמכם ללא צורך באספקת חשמל של חברת החשמל ואתם יכולים גם למכור את יתרת החשמל בה אתם לא עושים שימוש, בכדי למכור את החשמל הזה לחברת החשמל תמורת תשלום.

איך זה בדיוק עובד? ובכן, לאחר התקנת לוחות סולארים בגדרה, מחוברים כל הלוחות בצורה טורית ולבסוף מחוברים אל רכזת חשמל שמחברת את הזרם החשמלי שנוצר על ידי הלוחות הסולארים אל ארון החשמל הביתי שלכם מחד ואל רשת החשמל של חברת החשמל מאידך. רכזת זו יודעת לנתב את החשמל בצורה כזאת שתיתן תמיד עדיפות לשימוש בחשמל בתוך הבית, אך כאשר צריכת החשמל בבית היא נמוכה דיה, החשמל שנוצר על ידי הלוחות הסולאריים מופנה אוטומטית אל רשת החשמל הארצית, משם הוא מנותב לצרכני חשמל אחרים. החשמל שאתם צורכים בעצמכם הוא למעשה חשמל חינם עבורכם והחשמל שמנותב לרשת החשמל הארצי הופך למעשה למקור רווח עבורכם, שכן חברת החשמל תשלם לכם על כל קילוואט חשמל שתעבירו אל רשת החשמל הארצית.

 

למי זה מתאים ולמי פחות?

כפי שאמרנו קודם לכן, על מנת להפיק חשמל באמצעות לוחות סולאריים, נדרשים שני תנאים: פעם אחת, הלוחות הסולאריים אמורים להיות חשופים לשמש בהיקף כמה שיותר גדול. פעם שנייה, שטח הלוחות הסולאריים צריך להיות מספיק גדול בכדי שיוכלו להפיק חשמל בכמות מינימלית ששווה את ההשקעה. בהתאם לכך, אם הבית שלכם למשל ממוקם באזור שנמצא בתנאי צל במשך שעות ארוכות לאורך היום, ייתכן שלא תוכלו להפיק כמות מספיקה של חשמל על מנת להפוך את הפרויקט לכדאי עבורכם. באותה מידה, כדי להפיק כמות חשמל מספיקה, אתם זקוקים לשטח מספיק גדול בכדי שתוכלו לפרוש בו מספיק לוחות סולאריים. במילים אחרות, התקנת לוחות סולארים בגדרה היא כדאית אך ורק עבור מבנים החשופים כמה שיותר לשמש ושעומד לרשותם שטח פנוי גדול בו ניתן להתקין כמות גדולה של לוחות סולאריים. מאחר וגגות מבנים הם המיקום הטוב ביותר, בו ניתן לקבל חשיפה כמה שיותר גדולה לשמש ומאחר וגגות מבנים הם גם בדרך כלל שטח פנוי שניתן לנצל בדיוק למטרה כזאת, הרי שככל ששטח המבנה שלכם גדול יותר וכך גם שטח הגג שלו, כך מתאים לכם יותר הפרויקט של התקנת לוחות סולארים בגדרה.

לשם המחשה, ההספק החשמלי של לוח סולארי אחד עומד בממוצע על 265 ואט שעה ויכול לנוע בין 225 ואט שעה ועד 350 ואט שעה. זאת אומרת, שלוח סולארי טיפוסי מייצר בממוצע 265 ואט בכל שעה. הספק זה מספיק למשל להדלקת מספר נורות אך לא מעבר לכך. כדי להפעיל את החשמל בביתכם בצורה חופשית, לרבות מקרר, מכונת כביסה, טלוויזיות, מחשבים, מזגן ולבטח גופי חימום והסקה, יידרש הספק גדול הרבה יותר שיכול להגיע למספר קילוואט שעה בשעות שיא. בחישוב פשוט, עליכם להתקין לכל הפחות 15 עד 20 לוחות סולאריים כדי לספק את צרכי החשמל העצמיים שלכם. במידה ותרצו להפיק גם רווח ממכירת חשמל לרשת החשמל הארצית, כל לוח שתוסיפו יגדיל את הרווחיות של הפרויקט כולו.

 

איך מבוצעת התקנה של לוחות סולארייםאיך מבוצעת התקנה של לוחות סולאריים?

כפי שאמרנו קודם לכן, התקנת לוחות סולארים בגדרה או בכל מקום אחר לצורך העניין, מבוצעת במשטח רחב ידיים וגבוה דיו כדי ליהנות מחשיפה קבועה וגבוהה לאור השמש, לרוב גגות מבנים. המשמעות היא שבמסגרת פרויקט כזה, יש לבצע הכנה של הגג לצורך התקנת הלוחות הסולאריים שבדרך כלל ייפרשו על פני כל שטח הגג מקצה לקצה. בשלב ראשון מומלץ לבצע איטום יסודי של הגג, לפנות ממנו פסולת ולבצע ניקוי יסודי של הגג. לאחר מכן, על פי תכנית שגובשה מראש, מבוצעים קידוחים בגג המבנה, באמצעותם נעגן את הקונסטרוקציה שמחזיקה כל לוח ולוח ולאחר מכן נתקין את הלוחות על גבי הקונסטרוקציות המתאימות. לבסוף, מבוצע חיבור חשמלי בין כלל הלוחות הסולאריים שהותקנו, מותקנת רכזת החשמל המרכזית ומבוצע כל החיווט הנדרש על מנת לחבר את המערכת כולה לקראת הפעלה. מרגע שהמערכת הופעלה, היא פועלת באופן רציף ללא הרף ומייצרת עבורכם חשמל ללא כל מעורבות שלכם.

אחד השלבים החשובים בכל פרויקט התקנת לוחות סולארים בגדרה הוא שלב התכנון עצמו. בשלב זה אנו מנסים להשיג ניצול מקסימלי של שטח הגג, כך שנוכל לפרוש בו את מספר הלוחות הרב ביותר האפשרי. בנוסף לכך, בשלב זה נקבעים גם בדיוק הכיוון שאליו יפנו הלוחות הסולאריים והזווית המדויקת בה הם יותקנו. שני פרמטרים אלה מחושבים באופן שיאפשר קליטה מקסימלית של אור השמש לאורך מספר השעות הרב ביותר ביממה, ככל שניתן. ככלל, לוחות סולאריים יותקנו בדרך כלל לכיוון דרום, אך בזווית כזאת שתאפשר לשמש לפגוע בהם בשעה המוקדמת ביותר בבוקר עם הזריחה במזרח, לאורך כל שעות האור כשהשמש נעה בשמים ממזרח למערב ועד השעה המאוחרת ביותר לקראת השקיעה. בחישוב זה יכולים להיות שינויים קלים בין ישוב לישוב ואפילו בין מבנה למבנה באותו ישוב. ככל שהחישוב יהיה יותר מדויק וככל שההתקנה תהיה יותר מדויקת ביחס לתכנית, כך תהיה המערכת יעילה יותר ותוכל להפיק לכם כמות גדולה יותר של חשמל. בחישוב יומי זה אולי יכול להיראות זניח אם הצלחתם לייצר עוד 10 ואט או פחות 20 ואט, אבל בחישוב שנתי זה יכול להצטבר למספרים גדולים בעלי משמעות כלכלית גדולה עבורכם.

האם זה באמת משתלם מבחינה כלכלית?

לאורך שנים רבות מאז פותחה הטכנולוגיה של לוחות סולאריים, הייתה הכדאיות הכלכלית בהתקנתם אפסית ממש. הסיבה לכך הייתה עלות הייצור הגבוהה של כל פאנל סולרי. אם השנים פותחו טכנולוגיות חדשות שאפשרו להוריד את מחיר הלוחות ובמקביל גם עלייה בהיקפי השימוש ואימוץ הטכנולוגיות הללו, אפשרה להפחית עלויות על בסיס יתרונות לגודל. אפשר בהחלט לצפות שבשנים הקרובות ולבטח בעשורים הקרובים, עלות זו תמשיך ותרד עד שלבסוף תגיע למצב בו לוח סולארי יהיה מוצר סטנדרטי זול שיותקן בכל פינה פנויה.

מתפיסת העלות הגבוהה של פרויקט התקנת לוחות סולארים בגדרה, התפתחו גם המון מיתוסים למשל כמו זה שטוען כי לוחות סולאריים דורשים תחזוקה רבה, ניקיון והחלפה של חלקים בזמן תקלות. בפועל, מדובר במערכות מאוד אמינות ומאוד עמידות, שיכולות לשבת על גג המבנה במשך עשורים שלמים ללא כל תקלה, בתנאי כמובן שההתקנה בוצעה בצורה מקצועית ועל פי פרוטוקול מסודר. לגבי ניקיון הלוחות, מן הסתם, ככל שהלוחות יהיו נקיים יותר, כך אור השמש יוכל לחדור אליהם ביתר קלות ולהפיק כמות גדולה יותר של חשמל. יחד עם זאת, אותם פיתוחים טכנולוגיים אותם הזכרנו קודם לכן כוללים גם טכנולוגיות שנועדו למזער למינימום את השפעת רמת הניקיון של הלוח על הפקת החשמל, המה גם ששטיפת לוחות סולאריים על הגג אינה מהווה בשום צורה ודרך עלות כלשהי שיכולה לפגוע בכדאיות הכלכלית הכוללת של פרויקט התקנת לוחות סולארים בגדרה.

אבל פרט לסוגיות התחזוקה ועלות הטכנולוגיה, יש לקחת בחשבון גם את נושא החזרת ההשקעה. אם הערך היחיד שמספקת לכם המערכת הסולארית על גג ביתכם הוא חשמל חינם לצרכי הבית, יידרשו לכם כשני עשורים בכדי להחזיר את ההשקעה הכרוכה בפרויקט התקנת לוחות סולארים בגדרה. יחד עם זאת, מאחר וחברת החשמל מציעה את האופציה החשובה של מכירת חשמל המיוצר על ידי לוחות סולארים לרשת החשמל הארצי, הרי שאופציה זו מאפשרת לכם להפיק רווח כלכלי גדול יותר בכל יום שעובר, מה שגם מאפשר לכם לקצר מאוד את תקופת החזר ההשקעה. כיום, עם העלויות הנמוכות יחסית של לוחות סולאריים ועם התגמול האופייני, הן בצורת חשמל חינם והן בצורת תשלום מחברת החשמל, אתם בהחלט יכולים לצפות לתקופת החזרה שאינה עולה על עשור אחד. לאחר עשור, תחזירו כבר את כל הכסף שהשקעתם בהתקנת הלוחות ומאותו הרגע, כל שקל שחסכתם בצריכת החשמל וכל שקל שקיבלתם תמורת החשמל שמכרתם לרשת החשמל הארצי, הוא רווח כלכלי נטו לכיס.

איך שלא מסובבים את זה, התקנת לוחות סולארים בגדרההוא מהלך שגם הגיוני מבחינה סביבתית וגם רווחי מבחינה כלכלית, כך שאם יש לכם את השטח הנדרש לשם כך, יש לכם גם את כל הסיבות לצאת לדרך עם פרויקט כזה.

התקנת מערכת סולארית בגדרההתקנת מערכת סולארית בגדרה

התקנת מערכת סולארית בגדרה היא הדבר החם הבא, אם אתם מחפשים הכנסה נוספת, אם נמאס לכם לשלם חשבונות חשמל ויש לכם מקום פנוי, זאת הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. מערכות סולאריות בעבר היו נחלתם של אנשים מבוססים (בלשון המעטה) בלבד. המחירים של הפאנלים הסולאריים היו גבוהים מאוד ולכן, הרווחיות הייתה שייכת רק להם. עם זאת, בשנים האחרונות כאשר נכנס ייבוא נוסף מחו"ל, התחרות גדלה ובכך נפתחה האפשרות לכולם להתקין מערכות סולאריות. יש סוגים שונים של מערכות סולאריות, מערכות שמיועדות לבתים פרטיים יש מערכות עבור שטחים תעשייתיים ועוד.

 

מהי מערכת סולארית?

לפני התקנת מערכת סולארית בגדרה חשוב מאוד לדעת מהי מערכת סולארית, איך היא עובדת ובכך לבדוק בדיקת כדאיות. מערכת סולארית מערכת שלמעשה ממירה את אנרגיית השמש (האור) כמקור ליצירת אנרגיה סולארית. למערכת יש רכיבים שונים ובכך היא ממירה את אנרגיית השמש לאנרגיה פוטו וולטאית ובכך, אנחנו מקבלים חשמל. יש היום מערכות סולאריות המיועדות לבתים, יש אוהלים עם מערכות סולארית לטיולים, גנרטורים ועוד. מערכת סולארית בנייה ממספר רכיבים, הפאנלים הם החלקים הנגלים ביותר לעין וגם החשובים ביותר. התפקיד של הפאנל הסולארי הוא לאגד תאים פוטו וולטאים ובכך הם ממירים את אנרגיית השמש לחשמל. התאים בדרך כלל יהיו עשויים מסיליקון גבישי וכאשר הם פוגשים אנרגיית שמש זה גורם לתנועה של זרם חשמלי המכונה DC.

יש סוגים שונים של פאנלים סולאריים, אך כולם אמורים להיות מותאמים לעבודה מול תנאי מזג אוויר שונים. היתרון הגדול בישראל הוא שגם החורף פה לא משתווה לחורף במדינות אחרות ובכך, אנחנו נהנה מהלוח הסולארי יותר. לאחר מכן, יש לנו ממירי מתח שהתפקיד שלהם הוא לקחת את הזרם החשמלי ולהמיר אותו לזרם חילופי (AC). הסיבה לכך שאנחנו צריכים להמיר את הזרם החשמלי היא מכיוון שזהו הזרם שרשת החשמל עובדת לפיו. ולבסוף, מונה החשמל הוא בעל תפקיד קטן אבל משמעותי מאוד. המטרה של מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שייצרנו וכמות החשמל שהשתמשנו.

שלבי התקנה מערכת סולארית בגדרה

התקנת מערכת סולארית בגדרה חייבת לכלול שלבי התקנה מדויקים כדי להתאים את ההתקנה למקום בו אתם נמצאים. השלב הראשון בתהליך הוא שלב המדידות. על בעל המקצוע להגיע למקום בו יש צורך בהתקנה ולבצע מדידות בשטח. צריך לבדוק לא רק את גודל השטח, אלא גם את כיוון הגג, גורמים אשר עשויים להשפיע על טיב העבודה של הפאנל הסולארי כמו מבנים שיכולים ליצור הצללה, צנרת חשמל, ארונות חשמל ועוד. כמו כן, יש להתאים סוג וגודל הפאנל הסולארי בהתאם לתכנון שביצענו.

השלב הבא הוא קבלת היתר בנייה. שימו לב, יש צורך בהיתר בנייה עבור מערכות סולאריות גדולות מ-50KW. במקרה בו אתם כן עונים על הקריטריון הזה עליכם לאחר שלב התכנון לגשת לוועדת התכנון והבנייה של הרשות המקומית לקבל היתר. התהליך יכול לקחת כמה שבועות. מצד שני, כאשר מדובר על התקנה מערכת סולארית בגדרה  סביר להניח ולא יהיה מדובר על שטח בסדר גודל הדורש היתר בנייה ולכן, אתם יכולים להתחיל בתהליך בהתאם לחוק הפרגולות. אתם לא צריכים היתר בניה, אבל בסוף התהליך עליכם לדווח על כך למשרד הפנים.

השלב הבא יהיה מול חברת החשמל. לאחר שכבר קיבלתם היתר בנייה במקרה הצורך וסיימתם את שלב התכנון, כעת עליכם לפתוח תיק מול חברת החשמל בצירוף המסמכים הרלוונטים. חברת החשמל בודקת את המסמכים ולאחר מכן תתואם פגישה מול נציג של חברת החשמל וחשמלאי מטעם חברת ההתקנה. לאחר השלב הזה יהיה ניתן להתחיל בהקמת המערכת הסולארית. התקנת מערכת סולארית בגדרה חייבת להיות בתיאום עם בעל הנכס ועל ידי חברת התקנה מקצועית. משך זמן ההתקנה משתנה בהתאם לסדר גודל העבודה ובדרך כלל, מערכות סולאריות ביתיות יהיו מותקנות תוך כחמישה ימים. יש לבצע בדיקת תקינות בתום תהליך ההתקנה ולאחר מכן, עליכם לקבל אישור של חברת החשמל על הבדיקה. האישור עובר למשרד התשתיות ולאחר מכן, בעל המערכת יהיה רשום בתור יצרן חשמל.

 

למה אתם צריכים מערכת סולאריתלמה אתם צריכים מערכת סולארית?

התקנת מערכת סולארית בגדרה מעניקה לנו יתרון מובהק והוא שאנחנו לא תלויים בחברת החשמל. מדובר על השקעה לטווח ארוך בה אנחנו יכולים לחסוך סכומים מאוד גבוהים עקב חיסכון בחשמל, אנחנו מייצרים את החשמל לעצמנו. תחשבו על זה, כמה עולה לכם חשבון החשמל? על ידי השקעה חד פעמית תוכלו להפסיק לשלם חשבונות גבוהים לחברת החשמל ואפילו במקרים אחרים, תוכלו למכור את החשמל שלכם לחברת החשמל. התקנת מערכת סולארית בגדרה יכולה להיות להשקעה או לחיסכון. כמו כן, יש מקרים בהם אנחנו גם נוכל להשתמש בחשמל שהמערכת הסולארית מפיקה וגם למכור לחברת החשמל את החשמל שייצרנו ובכך, יש לכם הכנסה פסיבית.

התקנת מערכת סולארית בגדרה עבור השקעה יכולה להיות מאוד משתלמת, אבל סביר להניח שאתם תחזירו את הכסף שהשקעתם תוך מספר שנים ולא חודשים אם זה מה שחשבתם. כמו כן, יש לוודא את ההסכם מול חברת החשמל, לכמה זמן הוא תקף. בדרך כלל ההסכמים מול חברת החשמל יהיו לטווח הארוך, אך כל חצי שנה רשאית חברת החשמל לשנות את התעריף בהתאם לחוק.

 

כמה זה עולה לי?

לא כל אחד יכול להרשות לעצמו התקנת מערכת סולארית בגדרה, המחירים משתנים אך אם זה מנחם אתכם, בשנים האחרונות המחירון ירד בכמה עשרות אחוזים. ההבדל בין השקעה להשקעה תלויה בשטח שלכם ובסוג הפאנלים איתם בחרתם לעבוד. כמו כן, לחברה המבצעת יש גם פרמטר חשוב במחיר הסופי אותו תשלמו ובטיב ההתקנה. נחלק את המחיר לשניים, המחיר הראשון מתייחס למערכות סולאריות ביתיות. המחיר בדרך כלל עבור מערכת סולארית ביתית יכול לנוע בין 25,000 ש"ח ועד 40,000 ש"ח. אם אנחנו מסתכלים על זה לטווח הארוך, נוכל כבר בשנה הראשונה לחסוך בין 9,000 ש"ח ועד 13,000 ש"ח לפי צריכת החשמל שלכם. סביר להניח שאת ההשקעה שלכם אתם תחזירו בין 4 ל-8 שנים.

כאשר מדובר על מערכות סולאריות לבתי עסקים המחיר הוא גבוה יותר מכיוון שבדרך כלל יהיה מדובר על שטח גדול יותר. המחירון עבור מערכות לבתי עסקים ולהשקעה יכולים לנוע בין 100,000 ש"ח ועד כמיליון ש"ח, תלוי בכמות ובמורכבות ההתקנה. כמו כן, יש לנו עוד נקודת אור עבור מערכות ביתיות בעיקר. ממשלת ישראל מעודדת התקנה של מערכות סולאריות מכיוון שמדובר על אנרגיה שלא מזהמת כמו חברת החשמל. לכן, יהיה לכם מאוד פשוט לקבל הלוואה עבור הקמת מערכות אלו בתנאים נוחים מאוד. כמובן, ההלוואה תהיה תלויה בעבר הכלכלי שלכם, בהכנסה קבועה וכן הלאה.

 

עוברים דירה?

החשש הגדול של אנשים רבים הוא מה יהיה במקרה בו אנחנו רוצים לעבור דירה לאחר התקנת מערכת סולארית בגדרה. החשש הוא מובן, אבל לא מוצדק. כאשר אתם עוברים דירה אתם מוכרים את הנכס שלכם, ומערכות סולאריות הינן גם נכס שאמור להיות כלול במחיר. אם השקעתם סכום מסוים, אתם יכולים לדרוש אותו או חלק ממנו בעת הצעת המחיר עבור מכירת הנכס שלכם. מצד שני, תוכלו גם לפרק ולהתקין את המערכות הסולאריות במקום אחר אך זה יעלה לכם יותר ולכן, אולי כבר יהיה עדיף לכם להתקין מערכות סולאריות חדשות במקום החדש בו אתם גרים.

 

תחזוקה

התקנת מערכת סולארית בגדרה היא השקעה פסיבית לחלוטין, אבל זה לא אומר שלא נדרשת כאן השקעה של תחזוקה. אם אנחנו נזניח את הפאנלים הסולאריים לאורך טווח ארוך אנחנו נראה שהם לאט לאט מתחילים להתמלא בצואה של בעלי כנף, אבק וכן הלאה. ברגע כזה הקולטים לא עובדים בצורה המושלמת שלהם ובכך, אתם מפסידים ייצור חשמל. לכן, אחת או פעמיים לחצי שנה רצוי לנקות את המערכות באופן יסודי, תוכלו לעשות זאת באמצעות בעל מקצוע או לבד. כמו כן, אחת לשנה רצוי לערוך בדיקת תקינות שנעשית על ידי חברה מקצועית שהיא יכולה להיות גם חברת ההתקנה שלכם. המחיר אינו גבוה והוא יכול לנוע בין 500 ועד 1,000 ש"ח לשנה, לעיתים גם כולל שירותי ניקוי. ברגע בו תשמרו על הפאנלים שלכם בצורה יסודית, ככה אתם תרוויחו תשואה גבוהה יותר.

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
חייגו עכשיו
פאנלים סולארים
שטיפת פאנלים סולארים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!