התקנת לוחות סולארים בכפר יונה

מערכת סולארית! לשלם מעט לקבל הרבה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

עיקרי הדברים:

התקנת לוחות סולארים בכפר יונההישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך מרבית ימות השנה. בעידן בו אנחנו חיים, הנוכחות הזאת של השמש ניתנת לתרגום גם למונחים כלכליים בזכות טכנולוגיית הלוחות הסולאריים. למעשה, את אנרגיית השמש למדה ישראל לנצל כבר לפני עשורים שלמים באמצעות קולטי שמש לחימום מים, אלא שבאמצעות לוחות סולאריים, ניתן היום לייצר ממש חשמל. אם גם אתם שוקלים את האופציה של התקנת לוחות סולארים בכפר יונה, בשורות הבאות תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לכם בכדי לקבל החלטה מושכלת בנושא זה ולצאת לפרויקט ממקום של ידע וביטחון.

 

מה זה לוח סולארי ולמה הוא נועד?

הטכנולוגיה של לוחות סולאריים קיימת כבר מספר עשורים אלא שרק בעשור האחרון, הפכה הטכנולוגיה ליעילה דיה וזולה דיה, בכדי שניתן יהיה ליישם אותה באופן נרחב. לוח סולארי הוא לוח המורכב מאלפי תאים פוטו וולטאים. תא פוטו וולטאי מכיל בתוכו מספר אלמנטים ובראשם סיליקון שהוא מוליך למחצה, משטחי הולכה ומשטח זכוכית. האור, שהוא למעשה אינספור חלקיקי פוטונים, חודר דרך הזכוכית אל תוך התא הפוטו וולטאי, שם מתנגשים הפוטונים באלקטרונים בתוך הסיליקון ואלו מתחילים לנוע על גבי שטחי ההולכה תוך שהם יוצרים זרם חשמלי. בצורה זו הופך הלוח הסולארי קרינה של שמש לזרם חשמלי בו יש לנו שימוש רב בעידן המודרני.

ככל שהחשיפה של הלוח הסולארי לאור השמש תהיה גבוהה יותר ורציפה יותר וככל ששטח הפנים של הלוח עצמו יהיה גדול יותר, כך תתרחש האינטראקציה הזאת בין הפוטונים והאלקטרונים בהיקפים גדולים יותר וכך נוכל לייצר יותר חשמל ולהיפך. במילים אחרות, בעוד קולט שמש יודע לחמם מים שעוברים במערך צינורות העובר דרכו, פשוט באמצעות ניצול חום קרני השמש, לוחות סולאריים מאפשרים יצירת זרם חשמלי באמצעות ניצול חלקיקי האור (פוטונים) בכדי להניע את האלקטרונים שבתוך הלוח הסולארי.

איך זה יכול לשרת גם אתכם?

התקנת לוחות סולארים בכפר יונה מאפשרת לכם למעשה לייצר חשמל בעצמכם, ממש כמו שעושה חברת החשמל, אלא שבמקום להשתמש בפחם או בגז טבעי כדי להניע טורבינות, אתם מנצלים את אור השמש כדי לייצר חשמל נקי. את החשמל שאתם מייצרים אתם יכולים לנצל בעצמכם ולהפוך להיות למעשה יצרני החשמל של עצמכם ללא צורך באספקת חשמל של חברת החשמל ואתם יכולים גם למכור את יתרת החשמל בה אתם לא עושים שימוש, בכדי למכור את החשמל הזה לחברת החשמל תמורת תשלום.

איך זה בדיוק עובד? ובכן, לאחר התקנת לוחות סולארים בכפר יונה, מחוברים כל הלוחות בצורה טורית ולבסוף מחוברים אל רכזת חשמל שמחברת את הזרם החשמלי שנוצר על ידי הלוחות הסולארים אל ארון החשמל הביתי שלכם מחד ואל רשת החשמל של חברת החשמל מאידך. רכזת זו יודעת לנתב את החשמל בצורה כזאת שתיתן תמיד עדיפות לשימוש בחשמל בתוך הבית, אך כאשר צריכת החשמל בבית היא נמוכה דיה, החשמל שנוצר על ידי הלוחות הסולאריים מופנה אוטומטית אל רשת החשמל הארצית, משם הוא מנותב לצרכני חשמל אחרים. החשמל שאתם צורכים בעצמכם הוא למעשה חשמל חינם עבורכם והחשמל שמנותב לרשת החשמל הארצי הופך למעשה למקור רווח עבורכם, שכן חברת החשמל תשלם לכם על כל קילוואט חשמל שתעבירו אל רשת החשמל הארצית.

 

למי זה מתאים ולמי פחות?

כפי שאמרנו קודם לכן, על מנת להפיק חשמל באמצעות לוחות סולאריים, נדרשים שני תנאים: פעם אחת, הלוחות הסולאריים אמורים להיות חשופים לשמש בהיקף כמה שיותר גדול. פעם שנייה, שטח הלוחות הסולאריים צריך להיות מספיק גדול בכדי שיוכלו להפיק חשמל בכמות מינימלית ששווה את ההשקעה. בהתאם לכך, אם הבית שלכם למשל ממוקם באזור שנמצא בתנאי צל במשך שעות ארוכות לאורך היום, ייתכן שלא תוכלו להפיק כמות מספיקה של חשמל על מנת להפוך את הפרויקט לכדאי עבורכם. באותה מידה, כדי להפיק כמות חשמל מספיקה, אתם זקוקים לשטח מספיק גדול בכדי שתוכלו לפרוש בו מספיק לוחות סולאריים. במילים אחרות, התקנת לוחות סולארים בכפר יונה היא כדאית אך ורק עבור מבנים החשופים כמה שיותר לשמש ושעומד לרשותם שטח פנוי גדול בו ניתן להתקין כמות גדולה של לוחות סולאריים. מאחר וגגות מבנים הם המיקום הטוב ביותר, בו ניתן לקבל חשיפה כמה שיותר גדולה לשמש ומאחר וגגות מבנים הם גם בדרך כלל שטח פנוי שניתן לנצל בדיוק למטרה כזאת, הרי שככל ששטח המבנה שלכם גדול יותר וכך גם שטח הגג שלו, כך מתאים לכם יותר הפרויקט של התקנת לוחות סולארים בכפר יונה.

לשם המחשה, ההספק החשמלי של לוח סולארי אחד עומד בממוצע על 265 ואט שעה ויכול לנוע בין 225 ואט שעה ועד 350 ואט שעה. זאת אומרת, שלוח סולארי טיפוסי מייצר בממוצע 265 ואט בכל שעה. הספק זה מספיק למשל להדלקת מספר נורות אך לא מעבר לכך. כדי להפעיל את החשמל בביתכם בצורה חופשית, לרבות מקרר, מכונת כביסה, טלוויזיות, מחשבים, מזגן ולבטח גופי חימום והסקה, יידרש הספק גדול הרבה יותר שיכול להגיע למספר קילוואט שעה בשעות שיא. בחישוב פשוט, עליכם להתקין לכל הפחות 15 עד 20 לוחות סולאריים כדי לספק את צרכי החשמל העצמיים שלכם. במידה ותרצו להפיק גם רווח ממכירת חשמל לרשת החשמל הארצית, כל לוח שתוסיפו יגדיל את הרווחיות של הפרויקט כולו.

 

איך מבוצעת התקנה של לוחות סולארייםאיך מבוצעת התקנה של לוחות סולאריים?

כפי שאמרנו קודם לכן, התקנת לוחות סולארים בכפר יונה או בכל מקום אחר לצורך העניין, מבוצעת במשטח רחב ידיים וגבוה דיו כדי ליהנות מחשיפה קבועה וגבוהה לאור השמש, לרוב גגות מבנים. המשמעות היא שבמסגרת פרויקט כזה, יש לבצע הכנה של הגג לצורך התקנת הלוחות הסולאריים שבדרך כלל ייפרשו על פני כל שטח הגג מקצה לקצה. בשלב ראשון מומלץ לבצע איטום יסודי של הגג, לפנות ממנו פסולת ולבצע ניקוי יסודי של הגג. לאחר מכן, על פי תכנית שגובשה מראש, מבוצעים קידוחים בגג המבנה, באמצעותם נעגן את הקונסטרוקציה שמחזיקה כל לוח ולוח ולאחר מכן נתקין את הלוחות על גבי הקונסטרוקציות המתאימות. לבסוף, מבוצע חיבור חשמלי בין כלל הלוחות הסולאריים שהותקנו, מותקנת רכזת החשמל המרכזית ומבוצע כל החיווט הנדרש על מנת לחבר את המערכת כולה לקראת הפעלה. מרגע שהמערכת הופעלה, היא פועלת באופן רציף ללא הרף ומייצרת עבורכם חשמל ללא כל מעורבות שלכם.

אחד השלבים החשובים בכל פרויקט התקנת לוחות סולארים בכפר יונה הוא שלב התכנון עצמו. בשלב זה אנו מנסים להשיג ניצול מקסימלי של שטח הגג, כך שנוכל לפרוש בו את מספר הלוחות הרב ביותר האפשרי. בנוסף לכך, בשלב זה נקבעים גם בדיוק הכיוון שאליו יפנו הלוחות הסולאריים והזווית המדויקת בה הם יותקנו. שני פרמטרים אלה מחושבים באופן שיאפשר קליטה מקסימלית של אור השמש לאורך מספר השעות הרב ביותר ביממה, ככל שניתן. ככלל, לוחות סולאריים יותקנו בדרך כלל לכיוון דרום, אך בזווית כזאת שתאפשר לשמש לפגוע בהם בשעה המוקדמת ביותר בבוקר עם הזריחה במזרח, לאורך כל שעות האור כשהשמש נעה בשמים ממזרח למערב ועד השעה המאוחרת ביותר לקראת השקיעה. בחישוב זה יכולים להיות שינויים קלים בין ישוב לישוב ואפילו בין מבנה למבנה באותו ישוב. ככל שהחישוב יהיה יותר מדויק וככל שההתקנה תהיה יותר מדויקת ביחס לתכנית, כך תהיה המערכת יעילה יותר ותוכל להפיק לכם כמות גדולה יותר של חשמל. בחישוב יומי זה אולי יכול להיראות זניח אם הצלחתם לייצר עוד 10 ואט או פחות 20 ואט, אבל בחישוב שנתי זה יכול להצטבר למספרים גדולים בעלי משמעות כלכלית גדולה עבורכם.

האם זה באמת משתלם מבחינה כלכלית?

לאורך שנים רבות מאז פותחה הטכנולוגיה של לוחות סולאריים, הייתה הכדאיות הכלכלית בהתקנתם אפסית ממש. הסיבה לכך הייתה עלות הייצור הגבוהה של כל פאנל סולרי. אם השנים פותחו טכנולוגיות חדשות שאפשרו להוריד את מחיר הלוחות ובמקביל גם עלייה בהיקפי השימוש ואימוץ הטכנולוגיות הללו, אפשרה להפחית עלויות על בסיס יתרונות לגודל. אפשר בהחלט לצפות שבשנים הקרובות ולבטח בעשורים הקרובים, עלות זו תמשיך ותרד עד שלבסוף תגיע למצב בו לוח סולארי יהיה מוצר סטנדרטי זול שיותקן בכל פינה פנויה.

מתפיסת העלות הגבוהה של פרויקט התקנת לוחות סולארים בכפר יונה, התפתחו גם המון מיתוסים למשל כמו זה שטוען כי לוחות סולאריים דורשים תחזוקה רבה, ניקיון והחלפה של חלקים בזמן תקלות. בפועל, מדובר במערכות מאוד אמינות ומאוד עמידות, שיכולות לשבת על גג המבנה במשך עשורים שלמים ללא כל תקלה, בתנאי כמובן שההתקנה בוצעה בצורה מקצועית ועל פי פרוטוקול מסודר. לגבי ניקיון הלוחות, מן הסתם, ככל שהלוחות יהיו נקיים יותר, כך אור השמש יוכל לחדור אליהם ביתר קלות ולהפיק כמות גדולה יותר של חשמל. יחד עם זאת, אותם פיתוחים טכנולוגיים אותם הזכרנו קודם לכן כוללים גם טכנולוגיות שנועדו למזער למינימום את השפעת רמת הניקיון של הלוח על הפקת החשמל, המה גם ששטיפת לוחות סולאריים על הגג אינה מהווה בשום צורה ודרך עלות כלשהי שיכולה לפגוע בכדאיות הכלכלית הכוללת של פרויקט התקנת לוחות סולארים בכפר יונה.

אבל פרט לסוגיות התחזוקה ועלות הטכנולוגיה, יש לקחת בחשבון גם את נושא החזרת ההשקעה. אם הערך היחיד שמספקת לכם המערכת הסולארית על גג ביתכם הוא חשמל חינם לצרכי הבית, יידרשו לכם כשני עשורים בכדי להחזיר את ההשקעה הכרוכה בפרויקט התקנת לוחות סולארים בכפר יונה. יחד עם זאת, מאחר וחברת החשמל מציעה את האופציה החשובה של מכירת חשמל המיוצר על ידי לוחות סולארים לרשת החשמל הארצי, הרי שאופציה זו מאפשרת לכם להפיק רווח כלכלי גדול יותר בכל יום שעובר, מה שגם מאפשר לכם לקצר מאוד את תקופת החזר ההשקעה. כיום, עם העלויות הנמוכות יחסית של לוחות סולאריים ועם התגמול האופייני, הן בצורת חשמל חינם והן בצורת תשלום מחברת החשמל, אתם בהחלט יכולים לצפות לתקופת החזרה שאינה עולה על עשור אחד. לאחר עשור, תחזירו כבר את כל הכסף שהשקעתם בהתקנת הלוחות ומאותו הרגע, כל שקל שחסכתם בצריכת החשמל וכל שקל שקיבלתם תמורת החשמל שמכרתם לרשת החשמל הארצי, הוא רווח כלכלי נטו לכיס.

איך שלא מסובבים את זה, התקנת לוחות סולארים בכפר יונההוא מהלך שגם הגיוני מבחינה סביבתית וגם רווחי מבחינה כלכלית, כך שאם יש לכם את השטח הנדרש לשם כך, יש לכם גם את כל הסיבות לצאת לדרך עם פרויקט כזה.

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה

מערכת סולארית היא אחת ההשקעות החכמות ביותר שניתן לעשות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון, כי מערכת סולארית מצריכה להשקיע בה מידי פעמים ואחד הדברים החשובים ביותר הוא לשטוף אותה ולנקות אותה בעת הצורך, כמובן בהתאם להוראות היצרן. כמו כן, חשוב מאוד להעביר את המערכת הסולארית בדיקת תקינות פעם בשנה על מנת לוודא כי המערכת עובדת כהלכה ומנצלת את היכולות שלה. מהי שטיפת מערכות סולארית וכיצד נבחר חברה שמבצעת זאת? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה- מהי אנרגיה סולארית? 

לפני שנבין מהי שטיפת מערכת סולארית, חשוב מאוד להבין מהי אנרגיה סולארית.

אנרגיה סולארית היא למעשה אנרגיית חשמל המופקת מאנרגיית השמש. אנרגיית השמש הנשלחת לכדור הארץ בשעה, שווה לאנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים בשנה שלמה. עד שנת 1839, אנרגיית השמש הייתה אנרגיה מבוזבזת. אך בשנה זו, הפיקו בפעם הראשונה זרם חשמלי מאנרגיית השמש. לאחר 66 שנים, בשנת 1905 הפיסיקאי אלברט איינשטיין הסביר את התופעה. מדובר באחת מפריצות הדרך הגדולות והחשובות ביותר, עליה זכה איינשטיין בפרס נובל. 

לקח זמן עד שהתחילו באמת להשתמש באנרגיה סולארית, מאחר ובהתחלה הפקת האנרגיה הייתה יקרה מאוד. בזכות התפתחות הטכנולוגיה, הצליחו לפתח את התחום ולהרחיב אותו. השימושים הראשונים של הפקת אנרגיה סולארית בבתים היו בדודי שמש שאפשרו לנו  להתקלח עם מים חמים מבלי לבזבז על כך חשמל. 

https://www.youtube.com/watch?v=PDFZpFE6NXM

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה- מהי מערכת סולארית?

מערכת סולארית, היא מערכת המפיקה אנרגיה סולארית לשימוש בבתים פרטיים. למעשה כל אדם שחפץ בכך יוכל להתקין מערכת סולארית ביתית במקום מתאים לכך, כאשר בדרך כלל יהיה מדובר בגג הבית. 

יש לקחת בחשבון כי התקנה של מערכת סולארית על גג של בית פרטי מצריכה אישורים מתאימים. עם זאת, השגת אישורים להתקנת מערכת סולארית היא די פשוטה. מדינת ישראל מעוניינית שהאזרחים שלה יבצעו התקנה של מערכות סולאריות על גגות הבתים על מנת לעודד שמירה על איכות הסביבה. לכן על מנת לעודד את האזרחים להתקנת המערכות הסולאריות, המדינה מעניקה לאזרחים המתקינים מערכות סולאריות הטבות מס, הקלות בהפקת היתר בניה, תהליכים בירוקרטיים פשוטים ועוד. 

מערכת סולארית מורכבת משלושה חלקים מרכזיים-

    • פאנלים סולאריים- החלק המרכזי ביותר במערכת סולארית הוא הפאנלים הסולאריים. הפאנלים הסולאריים הם בעצם אלה שהופכים את קרינת השמש לחשמל. הפאנלים הסולאריים מיוצרים מחומרים איכותיים. הם עמידים לתנאי מזג האוויר השונים כולל גשם, רוח, שמש חזקה ולחות. בפאנלים הסולאריים יש תאים פוטו-וולטאים. תאים אלה הם תאים עשויים סיליקון גבישי שמוליכים חשמל למחצה. רמת ההולכת תלויה באור המוקרן אליהם. ברגע שהתאים הפוטו-וולטאים נפגשים עם קרינת השמש הם גורמים לתנועה של אלקטרונים וכל נוצר זרם חשמלי. 
    • ממיר מתח סולארי- חלק מרכזי נוסף שמרכיב מערכת סולארית הוא ממיר מתח סולארי. תפקידו של ממיר מתח סולארי הוא לקחת את הזרם החשמלי שנוצר בפאנלים הסולאריים ולהמיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין נדרשת על מנת שחברת החשמל תוכל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 
    • מונה חשמל- החלק המרכזי האחרון המרכיב מערכת סולארית הוא מונה חשמל. תפקיד מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

 

מה היתרונות של המערכת הסולאריתשטיפת מערכת סולארית בכפר יונה- מה היתרונות של המערכת הסולארית

למערכת סולארית יש יתרונות רבים שכוללים שמירה על הסביבה, שמירה על החשמלאים שלנו וחסכון כספי לרוכשים אותה. 

ריכזנו לכם את היתרונות של המערכת הסולארית-   

  • שמירה על הסביבה- היתרון המרכזי של המערכות הסולאריות הוא שמירה על הסביבה. המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה גברה משמעותית. כתוצאה מכך אנשים רבים מחפשים דרכים שונות לשמור על כדור הארץ שלנו. בזכות התקנה של מערכת סולארית ניתן להמשיך להשתמש בחשמל מבלי לשנות לגמרי את אורח החיים שלנו, ועם זאת להצליח לשמור על הסביבה. האנרגיה הסולארית, כפי שהבנו קודם היא למעשה אנרגיית חשמל המופקת מאנרגיית השמש. על ידי כך המערכת הסולארית מסייעת בשמירה על הסביבה במספר היבטים. קודם כל, המערכת הסולארית משתמשת בשמש כמקור אנרגיה. השמש נמצאת בכל מקום ונחשבת למקור אנרגיה שלא נגמר. למעשה אנרגיית השמש שנשלחת לכדור הארץ בשעה שווה לכמות אנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים בשנה שלמה. כך, בזכות המערכות הסולאריות ניתן לנצל את אנרגיית השמש ולהפיק ממנה אנרגיית חשמל. היבט נוסף הוא החיסכון במקורות אנרגיה נגמרים כמו הדלק, הגז או הפחם. על ידי שימוש באנרגיית השמש אנו יכולים לשמור על מקורות האנרגיה הללו מבלי לגמור אותם. היבט נוסף בשמירה על איכות הסביבה בא לידי ביטוי בזיהום הסביבתי שנוצר בתהליך הפקת החשמל. כאשר מפיקים חשמל מדלק, גז או פחם, התהליך כולל זיהום סביבתי רב. לעומת זאת, הפקת חשמל מאנרגיית השמש לא כוללת תהליכים מזהמים כלל. 
  • שמירה על הכסף- יתרון נוסף של המערכות הסולאריות הוא האפשרות לשמור על הכסף. למעשה, כאשר אתם מתקינים מערכת סולארית אתם מצמצמים באופן משמעותי את חשבונות החשמל שלכם, שכן אתם מפיקים חשמל באופן עצמאי ולא צריכים להיעזר בחברת חשמל. כלומר, ברגע שאתם מייצרים חשמל באופן עצמאי אתם לא צריכים את חברת החשמל, לפחות לא באופן קבוע. יש לקחת בחשבון כי התקנה של מערכת סולארית היא לא זולה, אך היא נחשבת כהשקעה לטווח ארוך. על ידי כך אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה ולהחזיר את הסכום שהשקעתם בהתקנת המערכת הסולארית ואפילו יותר. כמו כן, ניתן גם להרוויח מהחשמל הסולארי שלכם, שכן כאשר מגיעים לתפוקת חשמל גבוהה, חברת חשמל יכולה לקנות מכם חשמל לפי קילוואט. מדובר בעסק משתלם מאוד. 
  • התקנה- יתרון נוסף של המערכות הסולאריות הוא שההתקנה שלהן היא פשוטה מאוד ונטולת סכנות. למעשה, לעומת לוחות חשמל רגילים התקנתה של המערכת הסולארית נחשבת לקלה מאוד. המערכת הסולארית לא מצריכה הקמת תשתיות, חציבה בקירות או ברצפה, העברת חוטי חשמל ועוד. למעשה, על מנת להתקין מערכת סולארית כל מה שצריך הוא שטח גדול ופנוי וקבלת אישורים מתאימים. בנוסף, לעומת מערכות חשמל שמסכנות את המתקינים שלהן בהתחשמלות, בהתקנה של מערכות סולאריות אין סכנת התחשמלות כלל.
  • הוצאת אישורים- כפי שציינו קודם, מדינת ישראל מעודדת את האזרחים להתקנת מערכות סולאריות על ידי הטבות מס, הקלות בהוצאת אישורים ותהליכים בירוקרטיים שונים ועוד. למעשה מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות הראשונות שעושות שימוש באנרגיה סולארית, שכן השימוש בדודי שמש נפוץ מאוד ברחבי המדינה. לכן, הוצאת אישורים וקבלת היתרים להתקנה של מערכת סולארית נחשבת ליחסית פשוטה במדינה. מה שהופך את התהליך לפשוט יותר. 

 

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה– מי צריך את זה?

כפי שהבנו, מערכת סולארית היא אחד הדברים הטובים ביותר. הן אם אתם מעוניינים על מנת לשמור על הסביבה והן אם אתם מעוניינים בה כהשקעה כספית. יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מערכות סולאריות בזכות היתרונות שציינו מעל. עבור בתים פרטיים עלות ההתקנה של מערכת סולארית יכולה להתחיל ב-30 אלף שקלים. כמובן שהמחיר יעלה בהתאם לכמות הפאנלים שתרכשו. בסכום כזה, תוכלו להנות מחסכון של אלפי שקלים בשנה ולמעשה תוך מספר שנים תוכלו להחזיר את ההשקעה שלכם. במקומות ציבוריים, בתי עסק וחוות סולאריות מדובר בהשקעה שיכולה להגיע לסכומים של יותר מחצי מיליון שקלים, כאשר התמורה היא גבוהה בהתאם ויכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה. 

 

החשיבות של שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה

בין אם יש לכם חוות מערכות סולאריות ובין אם יש לכם מערכת סולארית ביתית שמותקנת על הגג שלכם, חשוב מאוד לנקות את המערכות באופן יסודי ובתדירות גבוהה. כאשר אתם רוכשים  מערכת סולארית חשוב מאוד שהחברה ממנה מתבצעת הרכישה תסביר לכם כיצד יש לטפל ולתחזק את הדגם שרכשתם. קיימים דגמים שמצריכים טיפולים ובדיקות תקינות אחת לשנה. לעומת זאת יש דגמים שמצריכים אחת לחצי שנה. בדרך כלל שטיפת מערכת סולארית נדרשת בין פעם לפעמיים בחצי שנה ויש לעשות זאת על ידי חברה מקצועית. 

אנו יודעים שההשקעה הכספית במערכת סולארית היא יחסית גבוהה ולהוציא כסף נוסף על הניקוי שלה יכול להיות קשה לביצוע. אך חייב לתת לשים על כך דגש. ללא ניקיון יסודי באופן קבוע צבירת האנרגיה של תאי הסיליקון שנמצאים בפאנלים הסולאריים תהיה פחות איכותית באופן משמעותי. כך תפיקו פחות אנרגיה סולארית ותחסכו פחות כסף על חשבון החשמל. 

בנוסף, כאשר אתם לא מנקים את המערכת הסולארית נוצר בלאי בעקבות ההזנחה. בדרך כלל לפאנלים הסולאריים אורח חיים שמגיע לכ-30 שנה. במידה שתתחזקו אותם בצורה נכונה הם יכולים להגיע אף ליותר מכך. אך כך גם להפך. במידה שלא תתחזקו אותם כראוי הם יתבלו במהירות.

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה- מה התדירות?

קשה לענות על כך באופן חד משמעי מאחר והתשובה תלויה בסוג הדגם שיש ברשותכם. עם זאת, ניתן להרגיש לבד מתי צריך לנקות את המערכת. כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון היכן אתם מתקינים את המערכת על מנת לשמור עליה כמה שיותר. לדוגמא, אם אתם מתקינים אותה בכפר יונה יכולה להיות בעיה של לשלשת ציפורים, או מקום בו קיימות עבודות בנייה שילכלכו יותר את המערכת. לכן, יש לקחת זאת בחשבון ולנקות בהתאם. כמו כן, תוכלו לראות אם תפוקת החשמל השתנתה, ובמידה שהשנה הופקה פחות אנרגיה סולארית מבשנים קודמות הדבר יכול להיות תוצר של מערכת מלוכלכת. 

 

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה- מה זה כולל?

קיימים אלמנטים רבים שיכולים ללכלכך ולפגוע במערכת הסולארית. לדוגמא, מזג האוויר, לשלשלת ציפורים, עבודות עפר, נזקים סביבתיים שונים ועוד. לכן, חשוב מאוד לא להזניח את המערכת. 

ניקוי של המערכת הסולארית כולל הסרת אבנית ממעטפת הזכוכית, סילוק של הלכלוך הכולל בדרך כלל אבק וקקי של ציפורים, ניקוי של הפילטרים בממירים על מנת להבטיח תפוקה מלאה של המכשיר בהמשך, טיפול תקופתי למערכות סינון המין וטיפול לסביבת המערכת למניעת הצללות. שימו לב כי המחיר לניקוי מקצועי של מערכות סולאריות נע בין 500 ל-1,000 ש'לים, בהתאם למיקום שלכם ולכמות הפאנלים שברשותכם. 

 

שטיפת מערכת סולארית בכפר יונה- ניקיון עצמאי

ניתן לנקות את המערכת הסולארית באופן עצמאי, אך יש לקחת בחשבון כי הניקיון יהיה ניקיון חיצוני בסיסי מבלי להיכנס לפרטים הקטנים. עם זאת, ניקיון עצמאי בתדירות גבוהה יכול מאוד להועיל ולשמור על המערכת. שימו לב שיש להשתמש במוצרים מתאימים לניקיון המערכת על מנת לא לפגוע בה, שכן מדובר במערכות עדינות מאוד. ניתן לרכוש ציוד ומוצרים מתאימים לניקיון עצמאי. עם זאת, עדיין מומלץ פעם, פעמיים בשנה לבצע ניקיון מקצועי ויסודי על ידי בעל מקצוע מתאים. 

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
חייגו עכשיו
פאנלים סולארים
שטיפת פאנלים סולארים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!