התקנת מערכת סולארית על הגג

מערכת סולארית!לשלם מעט לקבל הרבה!

באנר - fenergy

התקנת מערכת סולארית על הגגהתקנת מערכת סולארית על הגג

תחום האנרגיה הסולארית הוא אחד התחומים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות ויש לכך סיבות רבות. קודם כל, האנרגיה הסולארית מאפשרת לנו לשמור על הסביבה. בנוסף, בעלי הבית שמתקינים מערכת סולארית נהנים מחיסכון כלכלי ועוד יתרונות שנפרט במאמר הבא. 

 

מהי מערכת סולארית?

מערכת סולארית היא מערכת המפיקה אנרגיה סולארית. כלומר, אנרגיית חשמל המופקת מאנרגיית השמש. אנרגיית השמש הנשלחת לכדור הארץ בשעה, שווה לאנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים בשנה שלמה. עד שנת 1839, אנרגיית השמש הייתה אנרגיה מבוזבזת. אך בשנה זו, הפיקו בפעם הראשונה זרם חשמלי מאנרגיית השמש. לאחר 66 שנים, בשנת 1905 הפיסיקאי אלברט איינשטיין הסביר את התופעה. מדובר באחת מפריצות הדרך הגדולות והחשובות ביותר, עליה זכה איינשטיין בפרס נובל. 

השימושים הראשונים של הפקת אנרגיה סולארית בבתים היו בדודי שמש שאפשרו לנו להתקלח עם מים חמים מבלי לבזבז על כך חשמל. כיום, כל מי שרוצה יכול להתקין מערכת סולארית על הגג של הבית. יש לשים לב כי התקנת מערכת סולארית על הגג אישורים מתאימים. אך, בגלל שמדינת ישראל מעודדת את האזרחים  להתקין מערכות סולאריות על הגג, השגת האישורים נחשבת למשימה די פשוטה. 

ממה מורכבת המערכת הסולארית?

מערכת סולארית מורכבת משלושה חלקים מרכזיים-

  • פאנלים סולאריים- החלק החשוב ביותר במערכת הסולארית וזה שמפיק את אנרגיית החשמל מאנרגיית השמש. בפאנלים הסולאריים יש תאים פוטו-וולטאים. התאים הפוטו-וולטאים הם תאים העשויים סיליקון גבישי ומוליכים חשמל למחצה. רמת הולכת החשמל בתאים תלויה באור המוקרן אליהם. כאשר התאים הפוטו-וולטאים נפגשים עם קרינת השמש נוצרת תנועה של אלקטרונים שיוצרת זרם חשמלי. 
  • ממיר מתח סולארי- תפקידו של ממיר מתח סולארי הוא לקחת את הזרם החשמלי שנוצר בפאנלים הסולאריים ולהמיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין מאפשרת לחברת החשמל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 
  • מונה חשמל- תפקידו של מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

 

מה היתרונות של התקנת מערכת סולארית על הגג?

התקנת מערכת סולארית על גג של בית פרטי, תספק לבעלי הבית מגוון יתרונות. ריכזנו לכם את היתרונות המרכזיים- 

 

חסכון כספי

מערכת סולארית, מאפשרת לכם בראש ובראשונה להנות מחסכון כספי על ידי הורדת חשבונות החשמל באופן משמעותי. איך זה עובד?

התקנת מערכת סולארית על גג של בית פרטי, מאפשרת לכם להפיק חשמל באופן עצמאי. על ידי כך, אתם לא צריכים את חברת החשמל באופן קבוע. למעשה, התקנת מערכת סולארית על גג הבית מצריכה מכם השקעה חד פעמית בתשלום על ההתקנה ולאחר מכן, תוכלו לחסוך אלפי שקלים על חשמל בשנה. 

זה נכון שהפאנלים הסולאריים יכולים להגיע לסכומים די גבוהים. אך בסופו של דבר, אם תחשבו לטווח הארוך, הם יאפשרו לכם לכסות את ההוצאה ואפילו להרוויח מהם שכן, במידה ותגיעו לתפוקת חשמל גבוהה חברת חשמל תקנה מכם חשמל סולארי לפי קילוואט. 

 

שמירה על איכות הסביבה

אחד היתרונות המרכזיים של המערכות הסולאריות והסיבה שהן הפכו לפופולריות כל כך, הוא היתרון הסביבתי. המערכות הסולאריות מאפשרות לאדם הפשוט לסייע בשמירה על איכות הסביבה ולמנוע יצירה של זיהום סביבתי. המודעות להתחממות הגלובלית ולנזקים של הזיהום הסביבתי רק הולכת וגוברת עם השנים ואנשים רבים מחפשים דרכים לסייע למאבק מבלי לשנות לגמרי את שגרת חייהם. אחת הדרכים הטובות ביותר לכך היא התקנת מערכת סולארית על הגג. 

התקנת מערכת סולארית על הגג מאפשרת להפיק אנרגיה סולארית שהיא למעשה אנרגיה ירוקה. היא מופקת מאנרגיית השמש, שנחשבת לאנרגיה מבוזבזת. על ידי כך, אין צורך לבזבז מקורות אנרגיה טבעיים ולזהם את הסביבה על מנת להפיק מהם חשמל, כפי שקורה בתהליך הפקת חשמל רגיל. בזכות האנרגיה הסולארית, אנו יכולים להשתמש באנרגיית השמש המבוזבזת ולא לייצר זיהום. 

 

התקנה 

התקנה של לוחות חשמל היא לא דבר פשוט כלל. ההתקנה מצריכה הקמת תשתיות מתאימות, העברה של חוטי חשמל ועוד. בנוסף, במידה ותהיה תקלה במערכת החשמל, יהיה צורך להגיע לחוטי החשמל ולא תמיד הגישה אליהם תהיה נוחה. למעשה, במקרים רבים, הגישה לחוטי החשמל תצריך חציבת בקירות או שבירה של רצפות. 

לעומת מערכת חשמל רגילה, התקנה של מערכת סולארית, נחשבת למשימה די פשוטה שלא מצריכה הקמת תשתיות. ההתקנה מתבצעת בחוץ, בדרך כלל על הגג. בצורה זו, ניתן להגיע לפאנלים בקלות עבור כל תקלה או בדיקה שיש לבצע. 

סכנת התחשמלות

כאשר מתקינים לוחות חשמל, נוגעים בחוטי חשמל ומסתכנים בהתחשמלות במקרה שמשהו לא מתבצע נכון. לעומת זאת, התקנה של מערכת סולארית אינה כוללת סכנת התחשמלות כלל. 

 

תחזוקה

מוצרי חשמל ולוחות החשמל מצריכים תחזוקה שוטפת. לעומת זאת, מוצרים הפועלים עם אנרגיה סולארית אינם מצריכים תחזוקה כמעט כלל. בין המוצרים הללו, תוכלו לראות לדוגמא את הסוללות הנטענות שנמצאות בתוך המנורות הסולאריות. סוללות אלה, מצריכות תחזוקה בממוצע בין 5 לבין 7 שנים. גם המנורות הסולאריות עצמן מחזיקות מעמד זמן רב בלי תחזוקה מיוחדת. למעשה, הן מחזיקות לתקופה של כ-20 שנים. 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
התקנת מערכת סולארית על הגג

עיקרי הדברים:

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

התקנת מערכת סולארית על הגג

התקנת מערכת סולארית על הגג

התקנת מערכת סולארית על הגג תחום האנרגיה הסולארית הוא אחד התחומים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות ויש לכך סיבות רבות. קודם כל, האנרגיה הסולארית מאפשרת לנו

התקנת מערכת סולארית על רפת

התקנת מערכת סולארית על רפת

התקנת מערכת סולארית על רפת בעלי רפת? התקנת מערכת סולארית על רפת יכולה להוסיף לכם הכנסה פאסיבית כל שנה. תחום האנרגיה הסולארית הולך וצובר תאוצה

תיקון מערכות סולאריות

תיקון מערכות סולאריות

מערכות סולאריות הופכות נפוצות יותר בשנים האחרונות בישראל השמשית. האנרגיה שנוצרת בעולם על ידי השמש בכל שעה היא שוות ערך כמעט לכמות החשמל הנצרכת בכל

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!