לוחות סולאריים לבית

לוחות סולאריים לביתלוחות סולאריים לבית

חשמל הוא דבר בסיסי וחשוב מאוד כיום. השימוש באנרגיית החשמל הוא יומיומי ובכל רגע נתון אנו מוצאים את עצמו משתמשים בחשמל לצורך הפעלת מכשיר חשמלי ביתי כלשהו. כאשר יש תקלה כלשהי באספקת החשמל או הפסקת חשמל, פתאום מבינים עד כמה החשמל משמעותי מאוד בחיים של כל אחד מאיתנו ועד כמה בלתי אפשרי להסתדר כיום ללא חשמל. יחד עם זאת, אם אתם תוהים האם ניתן להפיק חשמל בצורה אחרת, כדאי שתדעו שכיום ניתן להפיק חשמל בייצור עצמי באמצעות השקעה חד פעמית בהתקנת לוחות סולאריים לבית.

מהם לוחות סולאריים?

לוחות סולאריים הם חלקים של מערכת סולארית ביתית אשר מתקינים על גג הבית. המערכת המדוברת בעצם קולטת את האנרגיה של השמש לתוכה וממירה אותה לאנרגיה חשמלית שמתאימה את עצמה למערכות הביתיות. בשל כך, ניתן להשתמש בכל המכשירים החשמליים הביתיים בצורה תקינה ולהפעיל את כל אמצעי התאורה הביתיים באמצעות האנרגיה המדוברת. אין ספק כי מדובר כיום על אופציה נהדרת במיוחד שחוסכת למשתמשים בה את התשלומים לחברת החשמל. לא פעם כאשר מייצרים חשמל עודף באופן חודשי ניתן למכור אותו לחברת החשמל ולהרוויח מכך כסף. את ההשקעה ניתן להחזיר תוך פחות מ9 שנים ואף להרוויח לאחר מכן. מעבר לכך, מדובר על מערכת אנרגיה ירוקה ידידותית לאיכות הסביבה.

תכנון מערכת סולארית

תכנון מערכת סולארית ביתית חייבת להתבצע לאחר שנשאלות השאלות: מהו חשבון החשמל וצריכת האנרגיה של הבית ומהי התפוקה המקסימלית שפאנלים סולאריים יכולים לייצר בהתאם למבנה ולסביבה של הבית. בכדי להבין מהי צריכת החשמל של הבית יש לבחון את חשבון החשמל, ניתן לראות בו את פירוט הצריכה בקוט"ש בגרף. כמובן שצריכת החשמל תשתנה בין החורף לקיץ. בהתאם לנתונים הללו ניתן להתחיל ולתכנן את המערכת הסולארית.

כמה חשמל יכולים פאנלים סולאריים לייצר על גג?

בכדי לענות על השאלה, יש לבחון כמה פרמטרים: ראשית כך, מהו המיקום בארץ שכן, אזורים שונים בארץ יכולים להיות בעלי קרינת שמש שונה. באופן כללי ניתן לקבוע כיום כי בכל יישובי הארץ ניתן להתקין מערכת סולארית אך ישנם יושבים שבהם אפילו כדאי יותר. פרמטר נוסף שיש לבחון הוא מהו סוג הגג שעליו תותקן המערכת. בגגות בטון שטוחים לרוב ניתן למקסם את תפוקת האנרגיה על ידי מיקום מדויק של הלוחות הסואלרים. פרמטר נוסף שיש לבחון הוא איזה גורמי הצללה קיימים בקרבת הגג. פאנלים סולאריים מייצרים פחות תפוקת חשמל סולרי כאשר הם מוצללים על ידי עצמים קרובים. 

סוג הפאנלים

פרמטר חשוב נוסף שמשפיע על יכולת תפוקת החשמל של הפאנלים הוא כמובן סוג הפאנלים, חשוב להבין כי פאנלים שונים מייצרים תפוקה שונה והם נמדדים בוואטים. ככל שהתנאים להתקנת הפאנלים יהיו טובים יותר והלוח הסולרי יהיה חשוף יותר לשמש כך הוא יצליח לייצר את כמות האנרגיה הסולארית הרלוונטית עבור הבית. כמו כן, ככל שהגג גדול יותר כך ניתן להתקין יותר פנלים. אך כמובן שיש לדייק בהתקנתם מבחינת מדידות הגג ועוד.

האם כדאי להתקין פאנלים סולאריים?

מכיוון שהתקנת פאנלים סולריים כחלק מהתקנת מערכת סולארית ביתית גובלת בהשקעה כלכלית משמעותית, לא מעט אנשים תוהים האם בכלל כדאי להם להתקין את המערכת המדוברת. על השאלה הזאת יענו לכם אנשי מקצוע שמבינים בתחום. טרם אתם מחליטים האם כדאי לכם להתקין את המערכת המדוברת, הזמינו אנשי מקצוע שיבחנו את הגג שלכם, את הרגלי הצריכה שלכם ואת כל הפרמטרים האחרים שיכולים להשפיע על הכדאיות של התקנה מעין זאת ויסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

אהבת? ספר לחברייך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עיקרי הדברים:

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית

התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית

התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית הינה התקנה של מערכת מיוחדת אשר מתאימה לשטחים חקלאיים. יש מערכות אשר מתאימות יותר לגגות

לוחות סולאריים לבית מחיר

לוחות סולאריים לבית מחיר

לוחות סולאריים לבית מחיר מערכת סולארית לייצור חשמל סולארי ללא ספק מהווה כיום דבר חיובי מאוד מבחינה סביבתית. מדובר על מערכת ירוקה שמאפשרת לאנשים פרטיים

לוחות סולאריים לבית

לוחות סולאריים לבית

לוחות סולאריים לבית חשמל הוא דבר בסיסי וחשוב מאוד כיום. השימוש באנרגיית החשמל הוא יומיומי ובכל רגע נתון אנו מוצאים את עצמו משתמשים בחשמל לצורך

התקנת פאנלים סולאריים מחיר

התקנת פאנלים סולאריים מחיר

התקנת פאנלים סולאריים מחיר לא מעט אנשים מתלוננים כיום על יוקר המחייה ואכן, מדובר ללא ספק על נושא שלא קל להתמודד אתו. לא מעט אנשים