מערכות סולאריות ביתיות

מערכות סולאריות ביתיות

עיקרי הדברים:

מערכות סולאריות ביתיות

מערכות סולאריות ביתיותרבים מתחילים להתעניין בכל הנוגע למערכות סולאריות בשנים האחרונות, אז תחילה נדגיש כי הלוחות קיימים סביבנו כבר משנות ה-70 ואפילו לפני. אמנם הלוחות נכנסו לארץ רק לפני 20 שנה בערך ומחירם היה גבוה מאוד. היום היוצרות התהפכו, המחירים של הפאנלים הסולאריים ירדו בעשרות אחוזים בשל הביקוש הגבוה וכניסתן של חברות חדשות לתחום אשר הגדילו את התחרות באופן משמעותי. אם אתם חושבים על רכישת מערכת סולארית ביתית הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

מערכות סולאריות ביתיות – איך זה עובד?

מערכות סולאריות ביתיות הן מערכות הבנויות מפאנלים ייחודיים אשר תפקידם לקלוט את קרני השמש ולהמיר אותו לחשמל. מובן כי הפאנלים צריכים להיות ממוקמים במקום בו הם יכולים להיות חשופים לאור לאורך כמה שיותר שעות ביממה. גם בימי החורף כאשר הטמפרטורה נמוכה, עדיין הפאנלים יכולים לצבור אנרגיה חשמלית. תפקידן של המערכות הוא לייצר חשמל בהספק של עד 15KWP, בדרך זו תוכלו לחסוך חשמל רב ולפסוח על חשבון החשמל, מבעד לכך גם תוכלו לקבל כסף מחברת החשמל עבור כל קילוואט אשר הפאנלים מייצרים. התעריף אותו תקבלו עבור כל קילוואט משתנה בהתאם לכמות ההשקעה שלכם ובהתאם לחוזה שנקבע באותה שנה מול חברת החשמל. 

עוד יתרון של מערכות סולאריות ביתיות הוא העידוד מצד המדינה לכל המשקיעים באפיק זה. מערכות אלו בעלות זכות פטור דיווח על הכנסה מייצור החשמל (עד 24,000 ש"ח בשנה). כמו כן, המדינה מעניקה עוד הטבות עבור סוג השקעה זה כמו פטור מהוצאת היתר בניה מהוועדה המקומית, ניהול ספרים ועוד פטורים אשר תפקידם לייעל ולזרז את התהליך וכמובן לעודד עוד משקיעים להיכנס לתהליך.

ההתקנה של הפאנלים צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע אשר מבינים בתחום, הם גם יתקינו לכם את הלוחות באופן האפקטיבי ביותר ובמיקום הנכון ביותר וגם יעזרו לכם לבחור את הדגם המתאים לסוג ההשקעה שלכם והצפי שלכם מההשקעה. 

 

מערכות סולאריות ביתיות – מי צריך את זה?

מערכות סולאריות ביתיות נועדו לשני מקרים עיקריים, האחד הוא עבור משקיעים אשר יש להם גג פנוי או מקום פתוח השייך להם והם רוצים להשקיע בו. בדרך זו יכול המשקיע לרכוש כמות מסוימת של לוחות סולאריים ובדרך זו להכניס לעצמו כסף פסיבי מדי חודש ללא כל מאמץ. המקרה השני הוא עבור מקומות אשר אין בהם חשמל, או אין חשמל באופן סדיר. במקום לסמוך על חברת החשמל אותם תושבים יכולים לרכוש פאנלים סולאריים באופן חד פעמי וכך לדאוג לעצמם לחשמל ללא צורך גם בתשלום חשבונות מדי חודש. מוטב לציין כי בין אם אתם משקיעים או רוכשים מערכת סולארית לשימוש עצמי, עדיין בשני המקרים אתם צריכים לזכור לשמור את תחזוקת הפאנלים בכדי להבטיח את ייעול תהליך המרה לחשמל. רצוי אחת לחצי שנה לנקות את הפאנלים באופן ייסודי, כמובן שאם אתם גרים במדבר ויש סופות חול רבות או אלמנטים אחרים שיכולים לפגוע בפאנלים אפשר לנקות באופן תדיר יותר. מבעד לכך, רצוי לערוך בדיקה אחת לשנה עבור יעילות העבודה של הפאנלים הסולאריים, זאת עושים באמצעות מכשירים מתקדמים ואנשי מקצוע מיומנים.

 

מערכות סולאריות ביתיות – ליווי מקצועי

מערכות סולאריות ביתיות חייבות ליווי מקצועי של איש מקצוע, גם אם יש לכם ידע טכני. החברה יכולה לעזור לכם במיקום המערכת, ניקיון ובדיקת יעילות. מבעד לכך תפקידה של החברה הוא גם לכוון אתכם לבחירת הדגם הנכון לכם. בדרך כלל מערכות אלו עובדות על בסיס של שתי טכנולוגיות שונות ולכן חשוב לבחור את הדגם הנכון בהתאם לתקציב והמיקום שלכם.

אהבת? ספר לחברייך!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

ייעוץ והצעות מחיר משתלמות ללא התחייבות!

התקנת מערכת סולארית לבית/לעסק

השאירו שם ומספר טלפון ונציג מטעם החברה יחזור אליכם עם כל הפרטים