מערכת סולארית ביתית קטנה

מערכת סולארית ביתית קטנהמערכת סולארית ביתית קטנה

אם אתם כבר חושבים לבצע השקעה באחד מאפיקי ההשקעות למה שלא תעשו את זה חכם? השקעה במערכות סולאריות ביתיות מהוות השקעה בתוכה, השקעה שהרווח שלכם פשוט קורה. בין אם מדובר על זה שאתם כבר לא צריכים לשלם לחברת חשמל מכיוון שאתם מייצרים את החשמל שלכם לבד, ובין אם מדובר על כך שאתם למעשה מוכרים חשמל לחברת החשמל עצמה וכך מכניסים רווחים חודשיים באופן פאסיבי.

 

מערכת סולארית ביתית קטנה – מה זה?

מערכת סולארית היא מערכת אשר במילים פשוטות, תפקידה להמיר את האנרגיה הנוצרת מקרני השמש לחשמל שבו אנו יכולים להשתמש. כיום יש שני סוגי מערכות עיקריים אשר עובדות בצורות די דומות, חלקן מתאימות למקומות תעשייתיים יותר וחלקן מתאימות לבתים. מערכת סולארית יכולה לשמש אותנו להכנסה פאסיבית או לחיסכון בחשמל וייצור עצמאי. מערכות סולאריות ביתיות יכולות להכניס לנו החל מ-4,000 ש"ח בשנה ועד 30,000 ש"ח בשנה עבור מערכות בסדר גודל אחר. 

ישנם מקומות אשר בוחרים להתקין מערכת סולאריות ביתית קטנה מכיוון שהחיבור לחשמל באזור אינו תקין והם מעדיפים לעשות זאת באופן עצמאי, חלק עושים זאת מחיסכון וחלק בוחרים בנתיב זה כאפיק השקעה אשר מכניס הכנסות פאסיביות ללא כל מאמץ.

מערכת סולארית ביתית קטנה – התקנה ומיקום

מערכות סולאריות ביתיות קטנות בדרך כלל יתאימו להתקנה על גג הבית שלכם, כמובן שזה תלוי בגודל הגג שלכם. עבור מערכות ביתית קטנה יש צורך בכ – 50 מ"ר על מנת שנוכל להתקין מערכת קטנה של 5 קילו וואט. הספק החשמל אשר תקבלו ממערכת כזו מאוד תלוי במיקום שלכם בארץ ובסוג המערכת אותה בחרתם. כמו כן, ההתקנה גם היא מתבססת על מורכבות העבודה ועל סוג המערכת הנבחרת. ההתקנה דורשת מאיתנו לבצע תכנון ראשוני על מנת לוודא שכל התשתיות קיימות ושאכן יהיה ניתן לבצע את ההתקנה ושהמיקום הנוכחי הוא האפקטיבי ביותר עבורכם. מלבד לכך, נדרשים אישורים שונים (בין היתר מחברת החשמל) על מנת שנוכל לבצע את ההתקנה. לכן, התהליך יכול להימשך מספר ימים עד שבועות ויש להתאזר בסבלנות על מנת שנוכל להתקין את המערכת באופן חוקי, בטוח ויעיל.

 

מערכת סולארית ביתית קטנה – ממה בנויה המערכת?

מערכת סולארית ביתית בנויה מכמה מרכיבים: פאנלים סולאריים, מצברים, ממירי מתח, מטען מצברים ובקר טעינה. החלק החשוב ביותר במערכת הוא כמובן הפאנלים עצמם, תפקידם לייצר את האנרגיה בעזרת קרני השמש באמצעות המערכת המותקנת בהם, יש מערכות שונות בפאנלים השונים. גם כאשר מדובר על מערכת ביתית עדיף לרכוש מערכת בעלת פאנלים מקצועיים כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר. תפקידם של ממירי המתח הוא לבצע את ההמרה של המתח, ללא ממיר מתח מותאם לוולט של המצברים המערכת לא תוכל לפעול. תפקידם של המצברים הוא לספק את הזרם החשמלי, בדרך כלל המצברים יהיו מצברי ג'ל אשר מתאימים יותר למערכות אנרגיה סולאריות, אך ניתן גם למצוא מצברי חומצה. כמובן שללא מטען מצברים המערכת לא תתפקד כראוי, מטען המצברים הוא זה שדואג לכך שהמערכת תפעל לאורך כל שעות היממה. הטעינה מתבצעת בזכות בקר הטעינה שמוודא את מצב הטעינה של המצברים בכל עת.

מערכת סולארית ביתית קטנה – אנרגיה ירוקה

אחת הסיבות לכך שהמדינה כל כך מעודדת השקעה מסוג זה היא מכיוון שבדרך זו אין אנו נדרשים לזהם בכדי לייצר חשמל בשונה מהמפעלים בהם עובדת חברת החשמל. ייצור אנרגיה ירוקה תורם לשמירה על איכות הסביבה, לכן המדינה מעניקה לכם היתרים בכל הנוגע לבנייה, וכמו כן הבנקים מציעים הלוואות נוחות לכל מי שבוחר להשקיע באפיק זה.

אהבת? ספר לחברייך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עיקרי הדברים:

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית

התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית

התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית התקנת מערכת סולארית קרקע חקלאית הינה התקנה של מערכת מיוחדת אשר מתאימה לשטחים חקלאיים. יש מערכות אשר מתאימות יותר לגגות

לוחות סולאריים לבית מחיר

לוחות סולאריים לבית מחיר

לוחות סולאריים לבית מחיר מערכת סולארית לייצור חשמל סולארי ללא ספק מהווה כיום דבר חיובי מאוד מבחינה סביבתית. מדובר על מערכת ירוקה שמאפשרת לאנשים פרטיים

לוחות סולאריים לבית

לוחות סולאריים לבית

לוחות סולאריים לבית חשמל הוא דבר בסיסי וחשוב מאוד כיום. השימוש באנרגיית החשמל הוא יומיומי ובכל רגע נתון אנו מוצאים את עצמו משתמשים בחשמל לצורך

התקנת פאנלים סולאריים מחיר

התקנת פאנלים סולאריים מחיר

התקנת פאנלים סולאריים מחיר לא מעט אנשים מתלוננים כיום על יוקר המחייה ואכן, מדובר ללא ספק על נושא שלא קל להתמודד אתו. לא מעט אנשים