מערכת סולארית

מערכת סולארית!לשלם מעט לקבל הרבה!

מערכת סולאריתחשמל הוא אחד הדברים המרכזיים ביותר בחיים של היום. ללא חשמל לא ניתן להשתמש במוצרים בסיסיים כמו מקרר, תנור, מיזוג אוויר ועוד. החשמל משמש לנו גם להנאה וגם לצרכים בסיסיים. למרות זאת, מקורות האנרגיה הטבעיים שמספקים לנו חשמל הולכים ונגמרים. מקור האנרגיה היחיד שלא הולך ונגמר הוא קרני השמש. כיצד מפיקים חשמל מקרני השמש? מערכות סולאריות.

 

מהי מערכת סולארית?

זאת מערכת שמפיקה אנרגיה סולארית מאנרגיית השמש. האנרגיה הסולארית היא בעצם אנרגיית חשמל. הפאנלים הסולאריים שמרכיבים את המערכת הסולארית קולטים את אנרגיית השמש וממירים אותה לאנרגיה סולארית. 

 

מה החלקים של מערכת סולארית?

למערכת הסולארית יש שלושה חלקים מרכזיים

  • פאנלים סולאריים

    הפאנלים הסולאריים הם החלק החשוב ביותר של המערכת. תפקידם של הפאנלים הסולאריים הוא להפוך את קרינת השמש לחשמל. הפאנלים מיוצרים מחומרים איכותיים והם עמידים לתנאי מזג האוויר השונים. איך הפאנלים הסולאריים  עובדים? הפאנלים הסולאריים מאגדים בתוכם תאים פוטו-וולטאים עשויים סיליקון גבישי, שמוליכים חשמל למחצה, תלוי באור המוקרן אליהם. ברגע שהתאים נפגשים עם קרינת השמש נגרמת תנועה של אלקטרונים וכך נוצר זרם חשמלי. 

  • ממיר מתח סולארי

    החלק השני המרכזי שמרכיב מערכת סולארית הוא ממיר מתח סולארי. ממיר המתח הסולארי בעצם לוקח את הזרם החשמלי שהתקבל וממיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין נדרשת על מנת שחברת החשמל תוכל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 

  • מונה חשמל

    החלק השלישי המרכזי שמרכיב מערכת סולארית הוא מונה חשמל. תפקיד מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

מה היתרונות של מערכת סולארית?

לאנרגיה הסולארית יש יתרונות רבים וביניהם שמירה על איכות הסביבה וחסכון כספי.  

יתרון סביבתי

לאנרגיה הסולארית יש יתרון סביבתי חשוב מאוד. לפי מה שהבנו עד עכשיו, האנרגיה הסולארית היא בעצם אנרגיית חשמל שנוצרה מאנרגיית השמש. אנרגיית השמש היא מקור אנרגיה לא נגמר. השמש נמצאת בכל מקום והשימוש בה לא יכול לבזבז אותה. למעשה אנרגיית השמש שנשלחת לכדור הארץ בשעה, שווה לכמות אנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים במשך שנה שלמה! כמו כן, הפקת אנרגיה סולארית אינו כולל תהליך של זיהום סביבתי. לעומת זאת, הפקת חשמל רגיל כוללת שימוש במקורות אנרגיה שעלולים להיגמר כמו גז, דלק או פחם וכוללת בתוכה תהליך של זיהום סביבתי. בזכות הגברת המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, אנשים רבים מחפשים דרכים רבות לשמור על כדור הארץ שלנו. האנרגיה הסולארית מאפשרת לנו להמשיך להשתמש בחשמל מבלי לשנות לגמרי את אורח החיים שלנו, ועם זאת להצליח לשמור על כדור הארץ שלנו. 

יתרון כלכלי

מלבד היתרון הסביבתי, למערכת יש גם יתרון כלכלי. היא מאפשרת לכם לצמצם באופן משמעותי את חשבונות החשמל שלכם. התקנת המערכת בעצם מאפשרת לכם לייצר חשמל באופן עצמאי. בישראל ייצור החשמל נעשה על ידי חברת החשמל. לכן, כאשר אתם מייצרים חשמל באופן עצמאי אתם בעצם לא צריכים את חברת החשמל. נכון, רכישת מערכת סולארית הוא לא דבר זול בכלל. אך זו נחשבת להשקעה חכמה מאוד שבסופו של דבר תחזיר את שוויה ואפילו יותר ממנה. אתם יכולים לחסוך כאלפי שקלים על חשמל בשנה. כמו כן כאשר מגיעים לתפוקת חשמל גבוהה, חברת חשמל יכולה לקנות מכם חשמל לפי קילוואט ותוכלו אפילו לעשות מהחשמל הסולארי רווחים. 

התקנה 

יתרון נוסף שיש למערכת הוא קלות ההתקנה שלה. התקנה של מערכת סולארית נחשבת לפשוטה מאוד. היא אינה מצריכה הקמת תשתיות, חציבה, חוטי חשמל ועוד. למעשה, כל שתצטרכו לעשות הוא לפנות את הגג שלכם ולקבל אישורים מתאימים. ההתקנה עצמה מתבצעת בפשטות על ידי חברות מקצועיות. לעומת זאת, התקנה של לוחות חשמל אינה פשוטה כלל. היא מצריכה הקמת תשתיות, חציבה, חוטי חשמל ועוד. בנוסף לכך, כאשר יש תקלה במערכת החשמל לא תמיד הגישה לטיפול בתקלה אפשרית ולעתים יהיה צורך אפילו בחציבה של הקירות או בשבירה של רצפות. כך בגלל תקלה במערכת החשמל תאלצו גם להכנס לתהליך שיפוץ. תוסיפו לכך את סכנת ההתחשמלות שכרוכה בהתקנת לוחות חשמל. לעומת זאת בהתקנת מערכת סולארית אין סכנת התחשמלות כלל. 

 

גם המדינה מעודדת התקנה של מערכת סולארית 

חשוב לציין כי מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות הראשונות שעושות שימוש באנרגיה סולארית על ידי דודי השמש. כיום, מדינת ישראל מעודדת את אזרחיה לרכוש מערכות סולאריות על מנת לעודד שמירה על איכות הסביבה. עידוד המדינה בא לידי ביטוי בהטבות מס, הקלות בהנפקת היתר בניה שנדרש להתקנת המערכות הסולאריות, בתהליכים בירוקרטיים פשוטים ועוד. 

התקנת מערכת סולארית על ידי חברה מקצועית

אחד הדברים החשובים ביותר להתקנת מערכת סולארית הוא לבחור חכם את המתקינים. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שעובדת באופן מורשה ומחזיקה באישורים מתאימים הכוללים בין היתר אישור עבודה בגובה, שכן ההתקנה נעשית בדרך כלל על גגות. 

בחרו בחברה מקצועית שתבצע את העבודה על הפן הטוב ביותר ותאפשר לכם להנות מכלל היתרונות שיש למערכת סולארית ביתית. 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מערכת סולארית

עיקרי הדברים:

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

מה היתרונות של המערכת הסולארית

כל מה שצריך לדעת על אנרגיה סולארית

ממשלת ישראל הכריזה כי עד סוף העשור תתקדם המדינה צעד גדול לקראת עצמאות אנרגטית. בתהליך מואץ אמורים לייצר במדינה לפחות 30 אחוז מצרכי האנרגיה על

התקנת לוחות סולארים בחריש

הישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך

התקנת לוחות סולארים בעומר

הישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך

התקנת לוחות סולארים בתל-אביב

הישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו במהירות!