עלות התקנת לוחות סולאריים

עלות התקנת לוחות סולאריים

עיקרי הדברים:

עלות התקנת לוחות סולארייםמי מאיתנו לא אוהב כסף פסיבי? אם גם אתם רוצים לבצע השקעות חכמות תדעו שכל מה שאתם צריכים הוא שטח פנוי וכסף להשקעה. התקנת לוחות סולאריים בעבר הייתה פחות פופולרית, אך עם עליית הביקוש עלו גם ההטבות מטעם המדינה כלפי אותם משקיעים והמחירים צנחו באופן משמעותי. אז מה זה בעצם לוחות סולאריים ואיך אנחנו עושים מזה כסף?

 

עלות התקנת לוחות סולאריים – איך מרוויח מזה?

תחילה חשוב לציין כי מדובר על השקעה לטווח ארוך, אתם לא צפויים להחזיר את ההשקעה ברוב המקרים תוך שנה או שנתיים, לעיתים החזר ההשקעה יכול לקחת גם 5 או 6 שנים, תלוי במחיר ובכמות הפאנלים אותם רכשתם. מה שכן יש לקחת בחשבון הוא החיסכון בחשמל שצברתם מאז התקנת הלוחות הסולאריים. מדינת ישראל מעודדת צריכה של לוחות סולאריים כך שהרווח הראשוני שלכם בא לידי ביטוי מחובת דיווח למס או תשלום מס על הרווח, פטור מתשלומי ארנונה ואפילו מהיתר בנייה. אתם מרוויחים גם מהחיסכון בחשמל, ואת האנרגיה הירוקה שנוצרת מהלוחות הסולאריים אתם למעשה "מוכרים" לחברת החשמל או למדינה. 

עלות התקנת לוחות סולאריים – כמה זה עולה לי?

אנו שמחים לבשר לכם כי אם החלטתם לאחרונה לחשוב על התקנת לוחות סולאריים אין ספק שאתם תראו רווחים הרבה יותר יפים מבעבר. בעבר מחירי הפאנלים היו גבוהים בשל ביקוש נמוך, אך היום הביקוש כל כך גבוה והמתחרים בשוק מורידים את המחירים יותר ויותר. עלות התקנת לוחות סולאריים כוללת בתוכה מרכיבים נוספים אשר משפיעים על המחיר, מרכיבים כמו עבודת ההרכבה עצמה, הובלות, עלויות שיווק, רכיבים נלווים וממיר מתח. המחיר נקבע לפי גודל המערכת, אנו נשלם בין 8 ועד 12 קילוואט מותקן בין 50,000 ש"ח ועד כ-80,000 ש"ח, מדובר על פער משמעותי והוא תלוי בגורמים שונים שחלקם תלויים בכם וחלקם לא. במילים פשוטות, במערכות קטנות מ-5 KWP עלות ליחידת אנרגיה תעלה לכם כ-8,000 ש"ח, ואילו במערכות גדולות מ-15 KWP עלות ליחידת אנרגיה תעלה כ-5,000 ש"ח. בדרך כלל עבור מערכת סולארית ביתית נשלם בסביבות ה-30,000 ש"ח ונראה רווחים תוך שלוש שנים פלוס מינוס.

 

עלות התקנת לוחות סולאריים – מערכת חכמה התקנה חכמה

כדי להבטיח את תקינות המערכת ואת טיב העבודה שלה עליכם לבחור בקפידה את החברה דרכה אתם מתקינים את הלוחות הסולאריים. מוטב לציין שיש מגוון רחב של אפשרויות ומקומות בהם תוכלו להתקין את המערכות, חשוב להכיר את כל האפשרויות העומדות לרשותכם. כיום יש הרבה מתחרות בשוק, חלקן פועלות באופן מקצועי וחלקן לא, מכיוון שמדובר על השקעה גבוהה עליכם באמת להיות חדים בבחירה שלכם. לכן, עלות התקנת לוחות סולאריים זולה לא צריכה לגרום לכם לבחור באותה חברה, עליכם תחילה לבחון את הרישיונות שיש לחברה, את מגוון ההצעות שלה, את שירות הלקוחות ולבחון את כל הקלפים אשר מונחים על השולחן. אנו ממליצים תמיד להתחיל בסקר שוק כולל ולאחר מכן לצמצם אפשרויות, וכמובן ללמוד כמה שאפשר על התקנת לוחות סולאריים. 

לסיכום

כל אחד יכול להתקין לוחות סולאריים כל עוד יש לו שטח פנוי, ככל שהמקום יותר אסטרטגי ככה אתם תרוויחו מזה יותר. כיום יש חברות רבות אשר מעניקות שירותי התקנת לוחות סולאריים, חשוב להכיר את החברות המובילות בתחום ולמצוא את העסקה המשתלמת ביותר לטווח הארוך. אל תתנו לכסף שלכם לשבת בבנק בחוסר מעש, עשו כסף מהכסף שלכם ללא כל מאמץ.

אהבת? ספר לחברייך!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

ייעוץ והצעות מחיר משתלמות ללא התחייבות!

התקנת מערכת סולארית לבית/לעסק

השאירו שם ומספר טלפון ונציג מטעם החברה יחזור אליכם עם כל הפרטים