התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מערכת סולארית!לשלם מעט לקבל הרבה!

התקנת פאנלים סולאריים על הגגהתקנת פאנלים סולאריים על הגג

יצא לכם לראות בשנים האחרונות יותר ויותר פאנלים סולאריים מותקנים על גגות כאלה ואחרים? אתם מעוניינים לדעת מה הפאנלים תורמים לאותם אנשים? התקנת פאנלים סולאריים הפכה היא טרנד עולמי בעל יתרונות רבים, בשנים האחרונות יותר ויותר אזרחים ישראלים גילו את היתרונות שיש לסוג השקעה זו וכתוצאה מכך הביקוש עלה והמחירים ירדו בעשרות אחוזים. אנו כאן כדי להסביר לכם מהם תפקידיו של הפאנלים הסולאריים ולהסיר מכם כל חשש לפני תחילת התהליך.

 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – מה זה עוזר לי?

פאנלים סולאריים נחשבים להשקעה חכמה ומאוד בטוחה, התשואה המובטחת יכולה להגיע לעשרות אחוזים. גודל החזר ההשקעה תלוי כמובן בגודל ההשקעה עצמה, תוכלו להשקיע סכומים נמוכים יותר וגבוהים יותר. עלותם של פאנלים סולאריים לפני מספר שנים הייתה גבוהה מאוד, אך כיום בשל הביקוש הרב וכניסתן של חברות רבות לתחום המחירים צנחו בעשרות אחוזים.

במילים פשוטות, התפקיד של הפאנלים הסולאריים הוא להמיר אנרגיה טבעית לחשמל על ידי ספיגת קרינת השמש. על ייצור חשמל אנו למעשה חוסכים לנו את תשלומי החשמל, ואף חברת החשמל מקיימת מולנו חוזה בו היא רוכשת ממנו חשמל לפי קילוואט. המחירון משתנה כל שנה, והחוזה תקף בדרך כלל לחצי שנה. מוטב לציין שעל מנת שתוכלו להתחיל בתהליך יש קודם כל לקבל את כל האישורים הרלוונטיים, הן מהרשויות והן מחברת החשמל. 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – כל אחד יכול!

אין צורך להיות בעשירון העליון על מנת שתוכלו להתקין פאנלים סולאריים על גג הבית. למעשה לכל אדם אשר יש לו גג לא מנוצל יש פוטנציאל השקעה אדיר כאן. הדרך הטובה ביותר לממש את הפוטנציאל שלכם הוא על ידי יצירת קשר עם חברה מקצועית אשר תבחן את כל השיקולים שיש בהתקנה בהתאם למקום. גם בעלי עסקים שונים רשאים להתקין את המערכת הסולארית על הגג שלהם, גם כאשר מדובר על גגות לא סטנדרטיים כמו גג של לולים או רפתות. עבור בתי עסקים אשר מוציאים עשרות אלפי שקלים על חשמל בחודש השקעה זו יכולה למנף את העסק באופן משמעותי.

 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – זה לא מכער את הבית?

בעבר הפאנלים הסולאריים היו נראים הרבה יותר מוגשמים ובאמת פגעו בנראות הבית, אך כיום הפאנלים הפכו לחלק מהקו העיצובי של בתים שונים, יש גם מספר דגמים שתוכלו לבחור. מבעד לכך, ברגע בו ההתקנה מתבצעת באופן חכם אין שום סיבה לכך שעיצוב המבנה שלכם ייפגע. יש גם לזכור כי מדובר על פאנלים אשר מותקנים על גגות הבית שלכם, מקום שאינו גלוי באופן בולט. 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – הטבות

על מנת שתוכלו להבין עד כמה ההשקעה הזאת בטוחה עליכם להבין כמה גורמים חיצוניים מעודדים את סוג ההשקעה הזאת. תחילה כל אדם פרטי אשר ישקיע ברכישת פאנלים סולאריים יקבל הטבות מימון מגופים בנקאיים וחוץ בנקאיים. מבעד לכך, המדינה עצמה מעודדת התקנה של לוחות סולאריים וסגירת חוזה מול חברת החשמל. הסיבה לכך היא שהמדינה מעודדת יצירת אנרגיה ירוקה. הדרך בה חברת החשמל מייצרת חשמל עבור כל הארץ הינה דרך מזהמת אשר פוגעת בסופו של דבר בכדור הארץ ובנו. מצד שני, אין מה להשוות את איכות ייצור החשמל שיש לפאנלים סולאריים אל מול חברת החשמל מבחינת זיהום. לסיכום, כל ההטבות נמצאות בידיים שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא את החברה המתאימה לעבור מולה ולבצע את ההתקנה בדרך חכמה.

פאנלים סולאריים לגגפאנלים סולאריים לגג

אתם מחפשים איפה להשקיע את הכסף שלכם? מסתבר שההשקעה קרובה אליכם יותר מאי פעם. במקום להשקיע במקומות לא בטוחים כמו מטבעות וירטואליים ושוק ההון, הגיע הזמן שתשקיעו את הכסף שלכם במקום אשר יכול להניב לכם סכומי עתק מדי שנה. פאנלים סולאריים לגג יכולים להניב לכם סכומים שונים ואף לוותר על חשבון החשמל מדי חודש, כל זה תוכלו לעשות על הגג הפרטי שלכם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ההשקעה הזאת. 

 

השקעה משתלמת ובטוחה

בעוד שכולנו מחפשים איפה להשקיע את הכסף שלנו, לנו יש את הפיתרון המושלם עבורכם. אתם יכולים להשקיע סכומים שהם יכולים להיות יחסית גבוהים, אך מדובר על השקעה לטווח הארוך, תסתכלו 30 שנה קדימה. פאנלים סולאריים לגג מותקנים על ידי חברות מקצועיות וסוג השקעה זה מקבל עידוד מטעם המדינה והרשויות המקומיות. על ידי השקעה מסוג זה אתם יכולים ליצור חשמל באופן עצמאי, ככה שאין צורך לשלם את חשבון החשמל החודשי. כמו כן, יש לכם את האפשרות למכור את החשמל אשר הפאנלים מייצרים לחברת החשמל ולהרוויח מדי חודש סכומים אשר תואמים לסדר גודל ההשקעה שלכם. הסבירות היא שתחזירו את ההשקעה שלכם תוך 4 עד 5 שנים. 

 

פאנלים סולאריים לגג פרטי

אנשים רבים בוחרים להתקין פאנלים סולאריים לגג שלהם, הסיבה לכך היא שמדובר על שטח פרטי שלהם שאינו מנוצל. חלק מהאנשים יבחרו לעשות את ההשקעה הזאת מכיוון שבמקום בו הם נמצאים אין חשמל סדיר. לא משנה מהי סיבת ההשקעה, המחיר הסופי אותו תשלמו הינו זהה, כמו כן גם הרווח. התקנה לגגות פרטיים אינה מהווה בעיה, גם לא כאשר מדובר על בניין משותף. במקרים של בניין משותף יהיה עליכם לקבל אישור של שני שליש מהדיירים, בעבר היה צורך ב-100%. הסירו מהראש שלכם את כל הסטיגמות על כך שהפאנלים עצמם גורמים לקרינה, מדובר על טענות לא מבוססות שהפריחו אותן מזמן. 

במקרה בו אין לכם אישור של שני שליש מהדיירים תוכלו עדיין להתקין פאנלים סולאריים לגג אך ורק בשטח הפרטי שלכם. לכל דייר בבניין יש את החלק שלו בגג בהתאם לחוזה שנכתב על ידי וועדת הבניין. צרו קשר עם האנשים הרלוונטים בכדי לדעת מהו גודל השטח שלכם, והאם רלוונטי עבורכם בשביל שטח כזה להתקין מערכת סולארית.

 

מה קורה במקרה בו אתם מתכננים לעבור דירה? כאשר אתם מתכננים לעבור דירה יש לכם 2 אפשרויות. האפשרות האחת היא להעביר את הפאנלים הסולאריים אתכם למבנה החדש, בחירה מעט יקרה היינו אומרים. במקרים מסוימים גם תוכלו לסכם בחוזה שאת הרווחים מהפאנלים אתם מקבלים גם כאשר אתם כבר לא גרים במקום, אבל זה כבר עניין בין אישי. הדבר החשוב ביותר שעליכם לדעת הוא שכאשר אתם מתקינים פאנלים סולאריים לגג שלכם הנכס שלכם עולה מדרגה והוא שווה יותר. כך שבמקרה בו אין לכם ברירה אלא לעבור דירה, עליכם לקחת בחשבון בהצעת המחיר שגם הפאנלים מעלים את שווי הנכס.

 

פאנלים סולאריים לגג העסק

בעלי עסקים, הגיע הזמן להתעורר! אין סיבה לכך שלא תקבלו עוד הכנסה פסיבית מדי חודש על ידי התקנת פאנלים סולאריים לגג העסק. הרווחיות שלכם יכולה להיות עצומה, בדרך כלל גגות של עסקים הינם רחבים ומתאימים להשקעות בסדר גודל אחר. לדוגמא, יש רפת בצפון הארץ אשר התקינה על גג הרפת פאנלים סולאריים וכעת היא נהנת גם מכך שהיא לא משלמת את חשבון החשמל החודשי וגם היא מוכרת לחברת החשמל מדי חודש חשמל בשווי של אלפי שקלים. 

 

גם המשק מרוויח מזה!

הצפי הוא שבעשור הקרוב כבר נוכל לראות ייצור חשמל מסוג זה בסך של 30% מכלל ייצור החשמל במשק. היום כבר אין הרבה שטחים פנויים להשקעה, ולכן הבחירה שלנו להשקיע דווקא על הגג הפרטי שלנו היא הנכונה ביותר עבורנו. כמו כן, המדינה מעודדת יותר ניצול כפול של שטח, משמע גם אם יש חממה בדרום, עדיף יהיה להתקין מערכות סולאריות עליה ולא על קרקע לא מנוצלת. המשק מרוויח ובכלל כולנו מרוויחים מלוחות סולאריים, הרווח בא לידי ביטוי בחשמל ירוק, חיסכון בזיהום אוויר, חיסכון בשטחים כאשר מדובר על פאנלים סולאריים לגג וגם חיסכון לרשת חשמל.

בדרך כלל כאשר מדובר על השקעה במבנה פרטי לא נהיה חייבים בהיתר בנייה או תשלום ארנונה עבור השימוש במקום. הבנקים עצמם גם הם מעודדים סוגי השקעות מסוג זה על ידי הענקת הטבות למי שלוקח הלוואה עבור השקעה מסוג זה. 

תהליך עבודה

תהליך ההתקנה אינו באמת תלוי בכם אלא בחברה אשר תבחרו, לכן חשוב לגעת דווקא בפרט זה. בחירת החברה הינה קריטית, שימו לב מה החברה מציעה לכם ומהי האחריות שיש על המוצרים שלה. בחרו בחברה מקצועית אשר מתמחה בהתקנת לוחות סולאריים על גגות, חברה בעלת מוניטין וחוות דעת חיוביות. אל תתפשרו על חברה בגלל התקציב שלכם, עדיף לרכוש פחות פאנלים מאשר לבחור במקום לא איכותי.

התקנת מערכת סולארית על הגגהתקנת מערכת סולארית על הגג

תחום האנרגיה הסולארית הוא אחד התחומים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות ויש לכך סיבות רבות. קודם כל, האנרגיה הסולארית מאפשרת לנו לשמור על הסביבה. בנוסף, בעלי הבית שמתקינים מערכת סולארית נהנים מחיסכון כלכלי ועוד יתרונות שנפרט במאמר הבא. 

 

מהי מערכת סולארית?

מערכת סולארית היא מערכת המפיקה אנרגיה סולארית. כלומר, אנרגיית חשמל המופקת מאנרגיית השמש. אנרגיית השמש הנשלחת לכדור הארץ בשעה, שווה לאנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים בשנה שלמה. עד שנת 1839, אנרגיית השמש הייתה אנרגיה מבוזבזת. אך בשנה זו, הפיקו בפעם הראשונה זרם חשמלי מאנרגיית השמש. לאחר 66 שנים, בשנת 1905 הפיסיקאי אלברט איינשטיין הסביר את התופעה. מדובר באחת מפריצות הדרך הגדולות והחשובות ביותר, עליה זכה איינשטיין בפרס נובל. 

השימושים הראשונים של הפקת אנרגיה סולארית בבתים היו בדודי שמש שאפשרו לנו להתקלח עם מים חמים מבלי לבזבז על כך חשמל. כיום, כל מי שרוצה יכול להתקין מערכת סולארית על הגג של הבית. יש לשים לב כי התקנת מערכת סולארית על הגג אישורים מתאימים. אך, בגלל שמדינת ישראל מעודדת את האזרחים  להתקין מערכות סולאריות על הגג, השגת האישורים נחשבת למשימה די פשוטה. 

ממה מורכבת המערכת הסולארית?

מערכת סולארית מורכבת משלושה חלקים מרכזיים-

  • פאנלים סולאריים- החלק החשוב ביותר במערכת הסולארית וזה שמפיק את אנרגיית החשמל מאנרגיית השמש. בפאנלים הסולאריים יש תאים פוטו-וולטאים. התאים הפוטו-וולטאים הם תאים העשויים סיליקון גבישי ומוליכים חשמל למחצה. רמת הולכת החשמל בתאים תלויה באור המוקרן אליהם. כאשר התאים הפוטו-וולטאים נפגשים עם קרינת השמש נוצרת תנועה של אלקטרונים שיוצרת זרם חשמלי. 
  • ממיר מתח סולארי- תפקידו של ממיר מתח סולארי הוא לקחת את הזרם החשמלי שנוצר בפאנלים הסולאריים ולהמיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין מאפשרת לחברת החשמל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 
  • מונה חשמל- תפקידו של מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

 

מה היתרונות של התקנת מערכת סולארית על הגג?

התקנת מערכת סולארית על גג של בית פרטי, תספק לבעלי הבית מגוון יתרונות. ריכזנו לכם את היתרונות המרכזיים- 

 

חסכון כספי

מערכת סולארית, מאפשרת לכם בראש ובראשונה להנות מחסכון כספי על ידי הורדת חשבונות החשמל באופן משמעותי. איך זה עובד?

התקנת מערכת סולארית על גג של בית פרטי, מאפשרת לכם להפיק חשמל באופן עצמאי. על ידי כך, אתם לא צריכים את חברת החשמל באופן קבוע. למעשה, התקנת מערכת סולארית על גג הבית מצריכה מכם השקעה חד פעמית בתשלום על ההתקנה ולאחר מכן, תוכלו לחסוך אלפי שקלים על חשמל בשנה. 

זה נכון שהפאנלים הסולאריים יכולים להגיע לסכומים די גבוהים. אך בסופו של דבר, אם תחשבו לטווח הארוך, הם יאפשרו לכם לכסות את ההוצאה ואפילו להרוויח מהם שכן, במידה ותגיעו לתפוקת חשמל גבוהה חברת חשמל תקנה מכם חשמל סולארי לפי קילוואט. 

 

שמירה על איכות הסביבה

אחד היתרונות המרכזיים של המערכות הסולאריות והסיבה שהן הפכו לפופולריות כל כך, הוא היתרון הסביבתי. המערכות הסולאריות מאפשרות לאדם הפשוט לסייע בשמירה על איכות הסביבה ולמנוע יצירה של זיהום סביבתי. המודעות להתחממות הגלובלית ולנזקים של הזיהום הסביבתי רק הולכת וגוברת עם השנים ואנשים רבים מחפשים דרכים לסייע למאבק מבלי לשנות לגמרי את שגרת חייהם. אחת הדרכים הטובות ביותר לכך היא התקנת מערכת סולארית על הגג. 

התקנת מערכת סולארית על הגג מאפשרת להפיק אנרגיה סולארית שהיא למעשה אנרגיה ירוקה. היא מופקת מאנרגיית השמש, שנחשבת לאנרגיה מבוזבזת. על ידי כך, אין צורך לבזבז מקורות אנרגיה טבעיים ולזהם את הסביבה על מנת להפיק מהם חשמל, כפי שקורה בתהליך הפקת חשמל רגיל. בזכות האנרגיה הסולארית, אנו יכולים להשתמש באנרגיית השמש המבוזבזת ולא לייצר זיהום. 

 

התקנה 

התקנה של לוחות חשמל היא לא דבר פשוט כלל. ההתקנה מצריכה הקמת תשתיות מתאימות, העברה של חוטי חשמל ועוד. בנוסף, במידה ותהיה תקלה במערכת החשמל, יהיה צורך להגיע לחוטי החשמל ולא תמיד הגישה אליהם תהיה נוחה. למעשה, במקרים רבים, הגישה לחוטי החשמל תצריך חציבת בקירות או שבירה של רצפות. 

לעומת מערכת חשמל רגילה, התקנה של מערכת סולארית, נחשבת למשימה די פשוטה שלא מצריכה הקמת תשתיות. ההתקנה מתבצעת בחוץ, בדרך כלל על הגג. בצורה זו, ניתן להגיע לפאנלים בקלות עבור כל תקלה או בדיקה שיש לבצע. 

סכנת התחשמלות

כאשר מתקינים לוחות חשמל, נוגעים בחוטי חשמל ומסתכנים בהתחשמלות במקרה שמשהו לא מתבצע נכון. לעומת זאת, התקנה של מערכת סולארית אינה כוללת סכנת התחשמלות כלל. 

 

תחזוקה

מוצרי חשמל ולוחות החשמל מצריכים תחזוקה שוטפת. לעומת זאת, מוצרים הפועלים עם אנרגיה סולארית אינם מצריכים תחזוקה כמעט כלל. בין המוצרים הללו, תוכלו לראות לדוגמא את הסוללות הנטענות שנמצאות בתוך המנורות הסולאריות. סוללות אלה, מצריכות תחזוקה בממוצע בין 5 לבין 7 שנים. גם המנורות הסולאריות עצמן מחזיקות מעמד זמן רב בלי תחזוקה מיוחדת. למעשה, הן מחזיקות לתקופה של כ-20 שנים. 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
התקנת פאנלים סולאריים על הגג

עיקרי הדברים:

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

מה היתרונות של המערכת הסולארית

כל מה שצריך לדעת על אנרגיה סולארית

ממשלת ישראל הכריזה כי עד סוף העשור תתקדם המדינה צעד גדול לקראת עצמאות אנרגטית. בתהליך מואץ אמורים לייצר במדינה לפחות 30 אחוז מצרכי האנרגיה על

התקנת לוחות סולארים בחריש

הישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך

התקנת לוחות סולארים בעומר

הישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך

התקנת לוחות סולארים בתל-אביב

הישראלים אוהבים לקטר על הכל, אבל יש דבר אחד שאף ישראלי לעולם לא מקטר עליו – האקלים הישראלי הנוח והשמש שמציפה את המדינה כולה לאורך

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

או חייגו במהירות!