התקנת פאנלים סולאריים על הגג

מערכת סולארית! לשלם מעט לקבל הרבה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

עיקרי הדברים:

התקנת פאנלים סולאריים על הגגהתקנת פאנלים סולאריים על הגג

יצא לכם לראות בשנים האחרונות יותר ויותר פאנלים סולאריים מותקנים על גגות כאלה ואחרים? אתם מעוניינים לדעת מה הפאנלים תורמים לאותם אנשים? התקנת פאנלים סולאריים הפכה היא טרנד עולמי בעל יתרונות רבים, בשנים האחרונות יותר ויותר אזרחים ישראלים גילו את היתרונות שיש לסוג השקעה זו וכתוצאה מכך הביקוש עלה והמחירים ירדו בעשרות אחוזים. אנו כאן כדי להסביר לכם מהם תפקידיו של הפאנלים הסולאריים ולהסיר מכם כל חשש לפני תחילת התהליך.

 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – מה זה עוזר לי?

פאנלים סולאריים נחשבים להשקעה חכמה ומאוד בטוחה, התשואה המובטחת יכולה להגיע לעשרות אחוזים. גודל החזר ההשקעה תלוי כמובן בגודל ההשקעה עצמה, תוכלו להשקיע סכומים נמוכים יותר וגבוהים יותר. עלותם של פאנלים סולאריים לפני מספר שנים הייתה גבוהה מאוד, אך כיום בשל הביקוש הרב וכניסתן של חברות רבות לתחום המחירים צנחו בעשרות אחוזים.

במילים פשוטות, התפקיד של הפאנלים הסולאריים הוא להמיר אנרגיה טבעית לחשמל על ידי ספיגת קרינת השמש. על ייצור חשמל אנו למעשה חוסכים לנו את תשלומי החשמל, ואף חברת החשמל מקיימת מולנו חוזה בו היא רוכשת ממנו חשמל לפי קילוואט. המחירון משתנה כל שנה, והחוזה תקף בדרך כלל לחצי שנה. מוטב לציין שעל מנת שתוכלו להתחיל בתהליך יש קודם כל לקבל את כל האישורים הרלוונטיים, הן מהרשויות והן מחברת החשמל. 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – כל אחד יכול!

אין צורך להיות בעשירון העליון על מנת שתוכלו להתקין פאנלים סולאריים על גג הבית. למעשה לכל אדם אשר יש לו גג לא מנוצל יש פוטנציאל השקעה אדיר כאן. הדרך הטובה ביותר לממש את הפוטנציאל שלכם הוא על ידי יצירת קשר עם חברה מקצועית אשר תבחן את כל השיקולים שיש בהתקנה בהתאם למקום. גם בעלי עסקים שונים רשאים להתקין את המערכת הסולארית על הגג שלהם, גם כאשר מדובר על גגות לא סטנדרטיים כמו גג של לולים או רפתות. עבור בתי עסקים אשר מוציאים עשרות אלפי שקלים על חשמל בחודש השקעה זו יכולה למנף את העסק באופן משמעותי.

 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – זה לא מכער את הבית?

בעבר הפאנלים הסולאריים היו נראים הרבה יותר מוגשמים ובאמת פגעו בנראות הבית, אך כיום הפאנלים הפכו לחלק מהקו העיצובי של בתים שונים, יש גם מספר דגמים שתוכלו לבחור. מבעד לכך, ברגע בו ההתקנה מתבצעת באופן חכם אין שום סיבה לכך שעיצוב המבנה שלכם ייפגע. יש גם לזכור כי מדובר על פאנלים אשר מותקנים על גגות הבית שלכם, מקום שאינו גלוי באופן בולט. 

התקנת פאנלים סולאריים על הגג – הטבות

על מנת שתוכלו להבין עד כמה ההשקעה הזאת בטוחה עליכם להבין כמה גורמים חיצוניים מעודדים את סוג ההשקעה הזאת. תחילה כל אדם פרטי אשר ישקיע ברכישת פאנלים סולאריים יקבל הטבות מימון מגופים בנקאיים וחוץ בנקאיים. מבעד לכך, המדינה עצמה מעודדת התקנה של לוחות סולאריים וסגירת חוזה מול חברת החשמל. הסיבה לכך היא שהמדינה מעודדת יצירת אנרגיה ירוקה. הדרך בה חברת החשמל מייצרת חשמל עבור כל הארץ הינה דרך מזהמת אשר פוגעת בסופו של דבר בכדור הארץ ובנו. מצד שני, אין מה להשוות את איכות ייצור החשמל שיש לפאנלים סולאריים אל מול חברת החשמל מבחינת זיהום. לסיכום, כל ההטבות נמצאות בידיים שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא את החברה המתאימה לעבור מולה ולבצע את ההתקנה בדרך חכמה.

פאנלים סולאריים לגגפאנלים סולאריים לגג

אתם מחפשים איפה להשקיע את הכסף שלכם? מסתבר שההשקעה קרובה אליכם יותר מאי פעם. במקום להשקיע במקומות לא בטוחים כמו מטבעות וירטואליים ושוק ההון, הגיע הזמן שתשקיעו את הכסף שלכם במקום אשר יכול להניב לכם סכומי עתק מדי שנה. פאנלים סולאריים לגג יכולים להניב לכם סכומים שונים ואף לוותר על חשבון החשמל מדי חודש, כל זה תוכלו לעשות על הגג הפרטי שלכם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ההשקעה הזאת. 

 

השקעה משתלמת ובטוחה

בעוד שכולנו מחפשים איפה להשקיע את הכסף שלנו, לנו יש את הפיתרון המושלם עבורכם. אתם יכולים להשקיע סכומים שהם יכולים להיות יחסית גבוהים, אך מדובר על השקעה לטווח הארוך, תסתכלו 30 שנה קדימה. פאנלים סולאריים לגג מותקנים על ידי חברות מקצועיות וסוג השקעה זה מקבל עידוד מטעם המדינה והרשויות המקומיות. על ידי השקעה מסוג זה אתם יכולים ליצור חשמל באופן עצמאי, ככה שאין צורך לשלם את חשבון החשמל החודשי. כמו כן, יש לכם את האפשרות למכור את החשמל אשר הפאנלים מייצרים לחברת החשמל ולהרוויח מדי חודש סכומים אשר תואמים לסדר גודל ההשקעה שלכם. הסבירות היא שתחזירו את ההשקעה שלכם תוך 4 עד 5 שנים. 

 

פאנלים סולאריים לגג פרטי

אנשים רבים בוחרים להתקין פאנלים סולאריים לגג שלהם, הסיבה לכך היא שמדובר על שטח פרטי שלהם שאינו מנוצל. חלק מהאנשים יבחרו לעשות את ההשקעה הזאת מכיוון שבמקום בו הם נמצאים אין חשמל סדיר. לא משנה מהי סיבת ההשקעה, המחיר הסופי אותו תשלמו הינו זהה, כמו כן גם הרווח. התקנה לגגות פרטיים אינה מהווה בעיה, גם לא כאשר מדובר על בניין משותף. במקרים של בניין משותף יהיה עליכם לקבל אישור של שני שליש מהדיירים, בעבר היה צורך ב-100%. הסירו מהראש שלכם את כל הסטיגמות על כך שהפאנלים עצמם גורמים לקרינה, מדובר על טענות לא מבוססות שהפריחו אותן מזמן. 

במקרה בו אין לכם אישור של שני שליש מהדיירים תוכלו עדיין להתקין פאנלים סולאריים לגג אך ורק בשטח הפרטי שלכם. לכל דייר בבניין יש את החלק שלו בגג בהתאם לחוזה שנכתב על ידי וועדת הבניין. צרו קשר עם האנשים הרלוונטים בכדי לדעת מהו גודל השטח שלכם, והאם רלוונטי עבורכם בשביל שטח כזה להתקין מערכת סולארית.

 

מה קורה במקרה בו אתם מתכננים לעבור דירה? כאשר אתם מתכננים לעבור דירה יש לכם 2 אפשרויות. האפשרות האחת היא להעביר את הפאנלים הסולאריים אתכם למבנה החדש, בחירה מעט יקרה היינו אומרים. במקרים מסוימים גם תוכלו לסכם בחוזה שאת הרווחים מהפאנלים אתם מקבלים גם כאשר אתם כבר לא גרים במקום, אבל זה כבר עניין בין אישי. הדבר החשוב ביותר שעליכם לדעת הוא שכאשר אתם מתקינים פאנלים סולאריים לגג שלכם הנכס שלכם עולה מדרגה והוא שווה יותר. כך שבמקרה בו אין לכם ברירה אלא לעבור דירה, עליכם לקחת בחשבון בהצעת המחיר שגם הפאנלים מעלים את שווי הנכס.

 

פאנלים סולאריים לגג העסק

בעלי עסקים, הגיע הזמן להתעורר! אין סיבה לכך שלא תקבלו עוד הכנסה פסיבית מדי חודש על ידי התקנת פאנלים סולאריים לגג העסק. הרווחיות שלכם יכולה להיות עצומה, בדרך כלל גגות של עסקים הינם רחבים ומתאימים להשקעות בסדר גודל אחר. לדוגמא, יש רפת בצפון הארץ אשר התקינה על גג הרפת פאנלים סולאריים וכעת היא נהנת גם מכך שהיא לא משלמת את חשבון החשמל החודשי וגם היא מוכרת לחברת החשמל מדי חודש חשמל בשווי של אלפי שקלים. 

 

גם המשק מרוויח מזה!

הצפי הוא שבעשור הקרוב כבר נוכל לראות ייצור חשמל מסוג זה בסך של 30% מכלל ייצור החשמל במשק. היום כבר אין הרבה שטחים פנויים להשקעה, ולכן הבחירה שלנו להשקיע דווקא על הגג הפרטי שלנו היא הנכונה ביותר עבורנו. כמו כן, המדינה מעודדת יותר ניצול כפול של שטח, משמע גם אם יש חממה בדרום, עדיף יהיה להתקין מערכות סולאריות עליה ולא על קרקע לא מנוצלת. המשק מרוויח ובכלל כולנו מרוויחים מלוחות סולאריים, הרווח בא לידי ביטוי בחשמל ירוק, חיסכון בזיהום אוויר, חיסכון בשטחים כאשר מדובר על פאנלים סולאריים לגג וגם חיסכון לרשת חשמל.

בדרך כלל כאשר מדובר על השקעה במבנה פרטי לא נהיה חייבים בהיתר בנייה או תשלום ארנונה עבור השימוש במקום. הבנקים עצמם גם הם מעודדים סוגי השקעות מסוג זה על ידי הענקת הטבות למי שלוקח הלוואה עבור השקעה מסוג זה. 

תהליך עבודה

תהליך ההתקנה אינו באמת תלוי בכם אלא בחברה אשר תבחרו, לכן חשוב לגעת דווקא בפרט זה. בחירת החברה הינה קריטית, שימו לב מה החברה מציעה לכם ומהי האחריות שיש על המוצרים שלה. בחרו בחברה מקצועית אשר מתמחה בהתקנת לוחות סולאריים על גגות, חברה בעלת מוניטין וחוות דעת חיוביות. אל תתפשרו על חברה בגלל התקציב שלכם, עדיף לרכוש פחות פאנלים מאשר לבחור במקום לא איכותי.

התקנת מערכת סולארית על הגגהתקנת מערכת סולארית על הגג

תחום האנרגיה הסולארית הוא אחד התחומים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות ויש לכך סיבות רבות. קודם כל, האנרגיה הסולארית מאפשרת לנו לשמור על הסביבה. בנוסף, בעלי הבית שמתקינים מערכת סולארית נהנים מחיסכון כלכלי ועוד יתרונות שנפרט במאמר הבא. 

 

מהי מערכת סולארית?

מערכת סולארית היא מערכת המפיקה אנרגיה סולארית. כלומר, אנרגיית חשמל המופקת מאנרגיית השמש. אנרגיית השמש הנשלחת לכדור הארץ בשעה, שווה לאנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים בשנה שלמה. עד שנת 1839, אנרגיית השמש הייתה אנרגיה מבוזבזת. אך בשנה זו, הפיקו בפעם הראשונה זרם חשמלי מאנרגיית השמש. לאחר 66 שנים, בשנת 1905 הפיסיקאי אלברט איינשטיין הסביר את התופעה. מדובר באחת מפריצות הדרך הגדולות והחשובות ביותר, עליה זכה איינשטיין בפרס נובל. 

השימושים הראשונים של הפקת אנרגיה סולארית בבתים היו בדודי שמש שאפשרו לנו להתקלח עם מים חמים מבלי לבזבז על כך חשמל. כיום, כל מי שרוצה יכול להתקין מערכת סולארית על הגג של הבית. יש לשים לב כי התקנת מערכת סולארית על הגג אישורים מתאימים. אך, בגלל שמדינת ישראל מעודדת את האזרחים  להתקין מערכות סולאריות על הגג, השגת האישורים נחשבת למשימה די פשוטה. 

ממה מורכבת המערכת הסולארית?

מערכת סולארית מורכבת משלושה חלקים מרכזיים-

 • פאנלים סולאריים- החלק החשוב ביותר במערכת הסולארית וזה שמפיק את אנרגיית החשמל מאנרגיית השמש. בפאנלים הסולאריים יש תאים פוטו-וולטאים. התאים הפוטו-וולטאים הם תאים העשויים סיליקון גבישי ומוליכים חשמל למחצה. רמת הולכת החשמל בתאים תלויה באור המוקרן אליהם. כאשר התאים הפוטו-וולטאים נפגשים עם קרינת השמש נוצרת תנועה של אלקטרונים שיוצרת זרם חשמלי. 
 • ממיר מתח סולארי- תפקידו של ממיר מתח סולארי הוא לקחת את הזרם החשמלי שנוצר בפאנלים הסולאריים ולהמיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין מאפשרת לחברת החשמל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 
 • מונה חשמל- תפקידו של מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

מה היתרונות של התקנת מערכת סולארית על הגג?

התקנת מערכת סולארית על גג של בית פרטי, תספק לבעלי הבית מגוון יתרונות. ריכזנו לכם את היתרונות המרכזיים- 

 

חסכון כספי

מערכת סולארית, מאפשרת לכם בראש ובראשונה להנות מחסכון כספי על ידי הורדת חשבונות החשמל באופן משמעותי. איך זה עובד?

התקנת מערכת סולארית על גג של בית פרטי, מאפשרת לכם להפיק חשמל באופן עצמאי. על ידי כך, אתם לא צריכים את חברת החשמל באופן קבוע. למעשה, התקנת מערכת סולארית על גג הבית מצריכה מכם השקעה חד פעמית בתשלום על ההתקנה ולאחר מכן, תוכלו לחסוך אלפי שקלים על חשמל בשנה. 

זה נכון שהפאנלים הסולאריים יכולים להגיע לסכומים די גבוהים. אך בסופו של דבר, אם תחשבו לטווח הארוך, הם יאפשרו לכם לכסות את ההוצאה ואפילו להרוויח מהם שכן, במידה ותגיעו לתפוקת חשמל גבוהה חברת חשמל תקנה מכם חשמל סולארי לפי קילוואט. 

 

שמירה על איכות הסביבה

אחד היתרונות המרכזיים של המערכות הסולאריות והסיבה שהן הפכו לפופולריות כל כך, הוא היתרון הסביבתי. המערכות הסולאריות מאפשרות לאדם הפשוט לסייע בשמירה על איכות הסביבה ולמנוע יצירה של זיהום סביבתי. המודעות להתחממות הגלובלית ולנזקים של הזיהום הסביבתי רק הולכת וגוברת עם השנים ואנשים רבים מחפשים דרכים לסייע למאבק מבלי לשנות לגמרי את שגרת חייהם. אחת הדרכים הטובות ביותר לכך היא התקנת מערכת סולארית על הגג. 

התקנת מערכת סולארית על הגג מאפשרת להפיק אנרגיה סולארית שהיא למעשה אנרגיה ירוקה. היא מופקת מאנרגיית השמש, שנחשבת לאנרגיה מבוזבזת. על ידי כך, אין צורך לבזבז מקורות אנרגיה טבעיים ולזהם את הסביבה על מנת להפיק מהם חשמל, כפי שקורה בתהליך הפקת חשמל רגיל. בזכות האנרגיה הסולארית, אנו יכולים להשתמש באנרגיית השמש המבוזבזת ולא לייצר זיהום. 

 

התקנה 

התקנה של לוחות חשמל היא לא דבר פשוט כלל. ההתקנה מצריכה הקמת תשתיות מתאימות, העברה של חוטי חשמל ועוד. בנוסף, במידה ותהיה תקלה במערכת החשמל, יהיה צורך להגיע לחוטי החשמל ולא תמיד הגישה אליהם תהיה נוחה. למעשה, במקרים רבים, הגישה לחוטי החשמל תצריך חציבת בקירות או שבירה של רצפות. 

לעומת מערכת חשמל רגילה, התקנה של מערכת סולארית, נחשבת למשימה די פשוטה שלא מצריכה הקמת תשתיות. ההתקנה מתבצעת בחוץ, בדרך כלל על הגג. בצורה זו, ניתן להגיע לפאנלים בקלות עבור כל תקלה או בדיקה שיש לבצע. 

סכנת התחשמלות

כאשר מתקינים לוחות חשמל, נוגעים בחוטי חשמל ומסתכנים בהתחשמלות במקרה שמשהו לא מתבצע נכון. לעומת זאת, התקנה של מערכת סולארית אינה כוללת סכנת התחשמלות כלל. 

 

תחזוקה

מוצרי חשמל ולוחות החשמל מצריכים תחזוקה שוטפת. לעומת זאת, מוצרים הפועלים עם אנרגיה סולארית אינם מצריכים תחזוקה כמעט כלל. בין המוצרים הללו, תוכלו לראות לדוגמא את הסוללות הנטענות שנמצאות בתוך המנורות הסולאריות. סוללות אלה, מצריכות תחזוקה בממוצע בין 5 לבין 7 שנים. גם המנורות הסולאריות עצמן מחזיקות מעמד זמן רב בלי תחזוקה מיוחדת. למעשה, הן מחזיקות לתקופה של כ-20 שנים. 

פאנל סולארי לגגפאנל סולארי לגג

יש לכם שטח לא מנוצל בבית? חבל, אתם יכולים להרוויח לא מעט כסף מניצול השטח או לחסוך הוצאות רבות. פאנל סולארי לגג הוא אחד הפתרונות הנוחים ביותר עבור בתים פרטיים למטרת חיסכון בחשבון חשמל. עם כמות מסוימת של פאנלים סולאריים תוכלו לכסות את חשבון החשמל ואפילו להרוויח לא מעט כסף, ומה בנוגע להוצאות? מיד נגע בכל הפרטים החשובים.

 

איך זה עובד?

התפקיד של הפאנל הסולארי הוא לצבור לתאי הסיליקון שבו את אנרגיית השמש באמצעות אנרגיה מתקדמת. את האנרגיה המכשיר מעבד לחשמל ושומר אותו במאגריו או מחבר אותו ישירות למבנה שלכם. פאנל סולארי לגג הוא פאנל סולארי אשר מתאים לאנשים פרטיים ולאו דווקא לחוות סולאריות. פאנל זה מתאים לגדלים מצומצמים של שטח, בדרך זו אנו נבחר בפאנלים קטנים יותר בעלי תפוקה גבוהה. יש כיום מספר סוגים שונים של פאנלים סולאריים, אלינו לבחור בפאנל רב גבישי שגודלו גם קטן יותר וגם הוא צובר את אנרגיית השמש באופן יעיל יותר.

 

פאנל סולארי לגג בבניין

מה קורה כאשר אנו גרים בבניין ומעוניינים להשקיע ברכישת פאנלים סולאריים? הבעייתיות שיש בבניין היא מכיוון שגג המבנה אינו שייך לנו בדרך כלל, אלא מתחלק שווה בשווה בין כל הדיירים או שייך למי שרכש אותו. אבל גם כאשר אתם גרים בבניין אתם יכולים למצוא דרך להשקיע בפאנלים סולאריים. תוכלו להשקיע באופן שיתופי עם קבוצה מהבניין שלכם ואם תשקיעו מספיק תוכלו לא לשלם חשמל. תוכלו להשתמש בחלק הספציפי שלכם בגג לצורך ההשקעה או לשכור את השטח מדיירי הבניין. 

בחרו בחברה מקצועית

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור במותג אמין, יש שלושה דברים שיש לשים דגש עליהם כאשר אתם בוחרים פאנל סולארי לגג: מותג, הספק כוח ועמידות. יש לו מעט פאנלים לא מוצלחים אשר נמצאים בשוק ועלינו לדעת איך להימנע מרכישה לא יעילה. רצוי לעשות מחקר מקוון כדי לוודא שהחברה בהחלט אמינה, התייעצו עם החברה לגבי סוגי המותגים שיש לה להציע לכם. ניתן גם לערוך מחקר באמצעות דוחות צרכנים.

 

בחירת הספק מתאים

הדבר החשוב הוא גם לדעת לבחור פאנל סולארי לגג בהספק מתאים, זהו עוד מרכיב חשוב באמינות של הפאנל הסולארי. שימו לב שאתם בוחרים בפאנל סולארי עם הספק אשר מספיק לטעינת מוצרים בהם אתם משתמשים, על ידי חיבור בשורה תוכלו לקבל הספק גבוה יותר. פאנל סולארי לגג בודד אינו מספיק בשביל להבטיח לכם טעינה של חשמל בבית או מכירת חשמל לחברת החשמל, עליכם להחזיק בכמות בשווי של כ-30,000 ש"ח על מנת שתוכלו להרוויח מדי שנה 5,000 ש"ח מההשקעה שלכם. בדרך זו תוך מספר שנים אתם מחזירים את ההשקעה וגם חוסכים את חשבון החשמל החודשי. 

 

תחזוקה

כאשר אתם מחשבים את ההוצאות עליכם לקחת בחשבון גם עלויות תחזוקה. כחלק מהתחזוקה עלינו לנקות את הפאנלים הסולאריים וגם לעשות בדיקת תקינות מדי שנה. תוכלו לחסוך לעצמכם את עלויות הניקיון ולנקות בעצמכם אחת לחצי שנה את הפאנלים הסולאריים. עם זאת, אנו ממליצים לכם ללמוד איך לנקות אותם ועם אילו חומרים, מדובר על חומר רגיש ויקר שאתם לא רוצים לפגוע בו. בכל הנוגע לטיפולים שנתיים, עליכם מדי שנה לפנות לחברה מקצועית אשר תפקידה לבדוק האם אותו פאנל סולארי לגג שבחרתם עדיין מייצר את כמות החשמל אשר הוא אמור לייצר, אם חלה ירידה יש לבדוק מניין זה נובע. 

האם הגג הוא מקום מומלץ?

יש הרבה מקומות כדאיים להתקנת לוח סולארי, מטבע הדברים ככל שהמקום בו נקים את הלוח הסולארי יהיה גבוה יותר ככה ספיגת האנרגיה תהיה גבוהה. הכי פשוט ויעיל להתקין פאנלים סולאריים על גגות, יש לא מעט דגמים אשר מיועדים לגגות ולא מדובר על מקום מורכב אשר יש דברים שיכולים לפגוע בתהליך. ניתן להתקין מערכת של עד 700 קילו וואט על גג ללא צורך בהיתר בנייה. בעיקרון, כל מבנה אשר מחזיק בהיתר בנייה ויש לו אישור לאספקת חשמל מהוועדה המקומית רשאי להתקין פאנל סולארי לגג ללא צורך באישורים נוספים. יש לבדוק כי המשקל של כלל המערכת עומד בתקן העומס של הבניין.

התקנת פאנלים סולארייםהתקנת פאנלים סולאריים

תחום האנרגיה הסולארית הוא תחום שלא מפסיק להתפתח בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מוצאים עניין בהתקנת פאנלים סולאריים על גגות הבתים שלהם על מנת לשמור על הסביבה ועל הדרך לחסוך כסף. מהם פאנלים סולאריים ומה היתרונות שלהם? על כך במאמר הבא. 

 

התקנת פאנלים סולאריים- מהם פאנלים סולאריים? 

פאנלים סולאריים הם בעצם החלק המרכזי ביותר במערכת סולארית. הפאנלים הסולאריים הופכים את קרינת השמש לאנרגיית חשמל הלא היא אנרגיה סולארית. פאנלים סולאריים מיוצרים מחומרים איכותיים מאוד. הפאנלים עמידים לתנאי מזג האוויר השונים, גם מול גשמים חזקים וגם מול שמש חזקה. 

איך הפאנלים הסולאריים עובדים? 

בפאנלים הסולאריים יש תאים פוטו-וולטאים. התאים הפוטו-וולטאים הם תאים עשויים סיליקון גבישי שמוליכים חשמל למחצה. רמת הולכת החשמל בתאים תלויה באור המוקרן אליהם. כאשר התאים הפוטו-וולטאים נפגשים עם קרינת השמש נוצרת תנועה של אלקטרונים. תנועה האלקטרונים יוצרת זרם חשמלי. 

התקנת פאנלים סולאריים- מהי מערכת סולארית?  

מערכת סולארית היא מערכת שמפיקה אנרגיה סולארית מאנרגיית השמש. מערכת סולארית ביתית מורכבת ממספר חלקים כאשר המרכזי בהם הוא הפאנלים הסולאריים. הפאנלים הסולאריים הם אלה שקולטים את אנרגיית השמש וממירים אותה לאנרגיה סולארית. 

מערכת סולארית ביתית מורכבת משלושה חלקים מרכזיים-

 • פאנלים סולאריים

  החלק החשוב ביותר במערכת הסולארית. מפיק את אנרגיית החשמל מאנרגיית השמש. 

 • ממיר מתח סולארי

  תפקידו של ממיר מתח סולארי הוא לקחת את הזרם החשמלי שנוצר בפאנלים הסולאריים ולהמיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין נדרשת על מנת שחברת החשמל תוכל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 

 • מונה חשמל

  תפקידו של מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

התקנת פאנלים סולאריים- יתרונות 

להתקנת פאנלים סולאריים יש יתרונות רבים. 

 • יתרון כלכלי

  נתחיל ביתרון הכלכלי. כאשר מבצעים התקנת פאנלים סולאריים למעשה מייצרים חשמל באופן עצמאי. ייצור החשמל נעשה תוך שימוש באנרגיית השמש ואין צורך לשלם על החשמל שנוצר. כתוצאה מכך, אתם יכולים לצמצם משמעותית את חשבונות החשמל שלכם. במיוחד בישראל. אצלנו יש שמש בכל עונות השנה. גם בחורף שיש ימים מעוננים או גשומים יכולה לצאת השמש. בימים אלה אולי תאלצו להשתמש יותר בחשמל שמספקת חברת החשמל, אך בימים האחרים תוכלו ליהנות מחשמל תוצרת בית. אם זה לא מספיק, אפילו תוכלו להרוויח מהחשמל הסולארי. איך? אם תפוקת החשמל הסולארי שלכם גבוהה, חברת חשמל תקנה את עודפי החשמל מכם. כך אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה. זה נכון שהתקנת פאנלים סולאריים היא לא דבר זול, אך בטווח הארוך זו השקעה שמחזירה את עצמה ואפילו מניבה רווחים. 

 • אנרגיה ירוקה

  כפי שציינו קודם, אנרגיה סולארית היא אנרגיה שמופקת מאנרגיית השמש. אנרגיית השמש היא מקור אנרגיה בלתי נדלה, כלומר, הוא לא נגמר. תהליך ייצור חשמל "רגיל" מצריך שימוש במקורות אנרגיה נדלים כמו דלק, גז או פחם. כמו כן, תהליך ייצור חשמל "רגיל" כולל בתוכו זיהום סביבתי. לעומת זאת, הפקת חשמל סולארי נעשית ללא כל זיהום סביבתי. האנרגיה הסולארית היא בעצם אנרגיה ירוקה. כך אתם יכולים ליהנות משימוש בחשמל ללא רגשות אשמה על תרומה לזיהום הסביבתי. המודעות לשמירה על איכות הסביבה הולכת וגוברת ולכן אנשים רבים מעוניינים בהתקנת פאנלים סולאריים שתאפשר להם המשך באורח חיים רגיל תוך שמירה על איכות הסביבה. 

 • התקנה

  התקנת פאנלים סולאריים נחשבת לפשוטה שלא מצריכה עבודת הכנה של הקמת תשתיות, חציבה, חוטי חשמל ועוד. התקנת פאנלים סולאריים מצריכה את פינוי הגג לשם כך וקבלת אישורים מתאימים. לעומת זאת, כאשר מתקינים מוצרי חשמל ההתקנה לא תמיד פשוטה. היא מצריכה בניית תשתיות מתאימות, עמידה במגוון רחב של תקנים שונים, השחלה של חוטי חשמל, חיבורם למקום הנכון ועוד. כמו כן, כאשר מתעסקים בחשמל מסתכנים בהתחשמלות. האנרגיה הסולארית מאפשרת התקנה פשוטה, ללא תשתיות וללא סכנת התחשמלות כלל. 

 • תחזוקה

  מוצרים הפועלים עם אנרגיה סולארית אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת. למען האמת, מוצרים אלה כמעט לא מצריכים תחזוקה בכלל. לדוגמא, הסוללות הנטענות שנמצאות בתוך המנורות הסולאריות מצריכות תחזוקה בממוצע בין 5 ל-7 שנים. דוגמא נוספת היא המנורות הסולאריות. המנורות הסולאריות מחזיקות ללא תחזוקה מיוחדת לתקופה ארוכה מאוד של כ-20 שנים. 

 

התקנת פאנלים סולאריים על ידי חברה מקצועית

כאשר רוצים לבצע התקנת פאנלים סולאריים חשוב מאוד לעשות זאת על ידי חברה מקצועית. בדקו מה החברה שמולכם מציעה לכם. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שעובדת באופן  מורשה. כמו כן, על החברה המקצועית להחזיק באישורים מתאימים הכוללים בין היתר אישור עבודה בגובה, שכן התקנת פאנלים סולאריים נעשית בדרך כלל על גגות. 

יש חשיבות רבה להתקנת פאנלים סולאריים באופן נכון ומיקומה במקום הנכון. אם ההתקנה לא תתבצע באופן נכון או במיקום נכון אתם יכולים לפספס את היתרונות של הפאנלים הסולאריים, כיוון שלא יופק מספיק חשמל. לכן, בחרו בחברה מקצועית שתבצע את העבודה על הפן הטוב ביותר ותאפשר לכם להנות מכלל היתרונות שיש למערכת סולארית. 

מערכת סולארית על הגגמערכת סולארית על הגג

אם תסתכלו לפעמים על גגות של בתים ובתי עסקים שונים תוכלו לראות גגות סולאריים. סביר להניח שזה די עובר לידכם ואין לכם באמת מושג על כמה הלוחות האלה רלוונטיים גם לכם. לוחות סולאריים היו בעבר נחלתם של אנשים ממעמד גבוה בלבד, ההשקעה הייתה מאוד גבוהה. מאז המחירים של לוחות סולאריים ירדו בשיעור של 70%! הסיבה לכך הייתה כניסתן של חברות חדשות לשוק והתפתחות טכנולוגית בתחום. היום הגג שלכם הוא מקום בעל פוטנציאל גבוה להכנסה פסיבית סדירה. 

 

איך עובדות מערכות סולאריות?

התפקיד של מערכת סולארית על הגג הוא להעניק לכם חשמל במקום חברת החשמל. הלוחות הסולאריים סופגים על אנרגיית השמש בזכות טכנולוגיה מתקדמת וממירים את האנרגיה לחשמל. על פי ההספק של הלוחות הסולאריים תוכלו לדעת האם אתם כבר לא צריכים לשלם חשבון חשמל. בדרך כלל השקעה של מערכת סולארית על הגג תספיק לכם בשביל צריכת חשמל עצמאית ללא צורך בתשלום לחברת החשמל. משמע אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה. סדר גודל ההשקעה תלוי בכם ובדרך כלל עומד על עשרות אלפי שקלים בודדים באופן חד פעמי, ותחזוקה שנתית של כמה מאות שקלים. אם יש לכם די שטח על הגג לא רק שלא תצטרכו לשלם את חשבון החשמל החודשי אלא תוכלו גם למכור חשמל לחברת החשמל ולהרוויח הכנסה פסיבית חודשית. 

 

כמה זה עולה לי?

הכל תלוי בסדר גודל השטח שיש לכם על הגג. השקעה של 30,000 ש"ח יכולה להניב לכם אלפי שקלים מדי שנה. תוך 4-5 שנים תוכלו להחזיר את ההשקעה שלכם ולהנות מחשמל ללא עלות במשך 30 שנה. עם תחזוקה נכונה הלוחות הסולאריים יכולים להיות רלוונטיים גם יותר מ-30 שנה. כאשר מדובר על סדר גודל של השקעה גבוהה יותר תוכלו להרוויח גם עשרות אלפי שקלים כל חודש. היתרון בהתקנה של מערכת סולארית על הגג היא שהמדינה מעודדת זאת, אתם לא תהיו חייבים לרוב בתשלום ארנונה או היתר בנייה. 

האם אני חייב בהיתר בנייה?

עבור בתים פרטיים אין אנו חייבים בהיתר בנייה, כמובן שזה תלוי בסדר גודל ההשקעה שלכם, יש לוודא זאת מול הרשות המקומית אשר הנתון משתנה מרשות לרשות. כאשר אנו חייבים בהיתר בנייה אסור לפסוח על השלב הזה על מנת שתוכלו לקבל את מה שאתם זכאים לו. תהליך הנפקת היתר בניה עבור מערכת סולארית על הגג הינו תהליך די פשוט, יש לבדוק את העומס אשר הבניין יכול להכיל אל מול משקל הלוחות הסולאריים.

 

מערכת סולארית על הגג של הבניין

כאשר מדובר על גג משותף התהליך היה בעבר הרבה יותר מסובך. היום כבר אתם לא חייבים באישור של 100% מהדיירים לצורך התקנת מערכת סולארית על הגג המשותף, מספיק שני שליש מהדיירים שיסכימו על זה. המשקיע יוכל להקים מערכת סולארית לשימוש פרטי בחלקו היחסי על הגג בכפוף לחוזה מול דיירי הבניין. בשביל זה אתם לא צריכים אישור של שני שליש מהדיירים. ההתקנה אבל חייבת להיעשות על שטח שאינו פוגע בחלק של דירות אחרות או במקום משותף. 

על המשקיע לפנות אל נציגות הבניין לפני מועד ההתקנה (45 יום לפני) ולכלול בהודעה שלו את כל הפרטים על התקנת המתקן, סדר גודל משוער להתקנה ואמצעי בטיחות. ברגע בו לא מדובר על מערכת סולארית שיתופית רק המשקיע יוכל להנות מההטבות של המערכת הסולארית. הרווח שלכם מזה יעמוד על 48 אג' עד ל-15 קוט"ש. תוכלו להגיע להכנסה חודשית של כ-1,300 ש"ח ואף יותר לפי גודל השטח שלכם בבניין. עליכם כמובן להסדיר את זה מול חברת החשמל לפני שאתם מקבלים ממנה כסף מדי חודש. 

מערכת סולארית על הגג לעסקים

עסקים רבים עוד לא מימשו את כל הפוטנציאל של העסק  שלהם. אם ברשותכם עסק והשטח שייך לכם ולא בשכירות תוכלו להתקין על הגג שלכם מערכת סולארית אשר תניב לכם הכנסות גבוהות מדי חודש. בתי עסקים רבים משלמים עשרות אלפי שקלים עבור חשבון החשמל, מעתה אתם יכולים לחסוך את חשבונות החשמל ואפילו להנות מהכנסה פסיבית. איך עושים את זה? יוצרים קשר עם חברה מקצועית אשר תעניק לכם הצעת מחיר על פי סדר גודל השטח עליו תרצו להתקין ועל פי התקציב שלכם. במקרים רבים לא רק שתחסכו תשלום חודשי לחברת החשמל, גם תרוויחו "משכורת" חודשית על החשמל שתמכרו לחברת החשמל

 

התקנת מערכת סולארית על הגג

כמובן שכל מה שציינו עד עכשיו נשמע כמו חלום ללא חסרונות. אם אתם רוצים לממש את החלום הזה עליכם לדעת לבחור נכון את החברה אשר תתקין את המערכת על הגג שלכם, יש היום למעלה מ-15 חברות אשר מתחרות אחת נגד השנייה. מתוך כל החברות האלה עליכם לבחור את החברה המשתלמת ביותר שגם תעניק לכם את איכות הפאנלים הטובה ביותר, כמובן שאין לפסוח על עניין האחריות מול החברה ולא להתפשר עליו. 

לסיכום

כאשר אנו מחפשים השקעה פסיבית או רוצים להנות מאי תשלום על חשבון החשמל החודשי עלינו לדעת מהם הפרמטרים שאנו צריכים לעמוד בהם. פאנלים סולאריים לגגות נמצאים היום כמעט בכל מקום, בין אם מדובר על מבנה פרטי ובין אם מדובר על גג של עסק. עד לגבול שטח מסוים אין אפילו צורך בהיתר בניה, המדינה מוותרת לכם על תשלום ארנונה ועוד הליכים בירוקרטיים. כל זה על מנת שתקימו מערכת סולארית על הגג שלכם ותהנו מאנרגיה ירוקה. המטרה היא שבסוף העשור הזה לפחות 30% מהחשמל אשר יופק יהיה באמצעות פאנלים סולאריים (אנרגיה ירוקה). אז למעשה אתם רק מרוויחים, אם יש לכם סכום כסף פנוי זה הזמן שלכם להשקיע. 

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
חייגו עכשיו
פאנלים סולארים
שטיפת פאנלים סולארים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!