לוח סולארי קטן

מערכת סולארית! לשלם מעט לקבל הרבה!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

עיקרי הדברים:

לוח סולארי קטןלוח סולארי קטן הוא בדרך לא יהיה עבור השקעות אלא עבור שימוש אישי. התפקיד של הלוח הסולארי הקטן הוא באיזה מקום להחליף את הצורך בגנרטור. יש היום מגוון רחב של דגמי פאנלים סולאריים, רובם די גדולים ומתאימים לחוות סולאריות. עם זאת, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להשקיע סדר גודל כזה של השקעה. לוח סולארי קטן הינו זול יותר מיתר הלוחות, אך גם תפוקת החשמל שלו. 

 

מה עושה לוח סולארי?

התפקיד של לוח סולארי קטן הוא גדול הוא להמיר אנרגיית שמש לחשמל. עד היום רבים מאיתנו משתמשים בגנרטורים במקרים בהם אנו צריכים חשמל זמין במקום שאין או אפילו לצורכי גיבוי. התפקיד של לוח סולארי הוא לקלוט את אנרגיית השמש ולאגור חשמל אשר יוכל לשמש אותנו לדברים שונים. יש לוחות סולאריים אשר יכולים לשמש אותנו עבור חשמל לכל בית העסק ואפילו יישאר לנו די חשמל בשביל למכור לחברת החשמל. בדרך זו משקיעים רבים עובדים, הם שוכרים שטח גדול ומתקינים עליו כמות גדולה של פאנלים סולאריים, לרוב דו צדדיים אשר יאגרו מספיק חשמל בשביל להבטיח לאותו משקיע הכנסה פסיבית של עשרות אלפי שקלים בשנה. 

 

האם הגודל באמת קובע?

צר לנו לאכזב אתכם, אבל הגודל כן קובע (לפחות כאשר מדובר בפאנלים סולאריים). יש דגמים שונים של פאנלים סולאריים. היום הגודל של הפאנלים הסולאריים קטן משמעותית משהיה בעבר ואפילו מייצר תפוקת חשמל גבוהה יותר, זאת בשל התקדמות טכנולוגיות בתחום. עם זאת, כאשר אנו מדברים על לוח סולארי קטן אנחנו לרוב נדבר על לוח סולארי בעל הספק של 12W אשר יכול לשמש אותנו לצרכים אישיים (מחשב נייד, מקרר ועוד…). נוכל לראות לדוגמא בעלי קרוואנים שונים אשר התקינו על גבי הקרוואן שלהם לוח סולארי קטן, רצוי לפחות שניים ובדרך זו יש לכם חשמל אשר נצבר החל מהפעלת הפאנל הסולארי. 

איפה ניתן להתקין לוח סולארי קטן?

יש לנו מגוון אפשרויות להתקנת לוח סולארי קטן, הבחירה די נתונה למה שאנחנו זקוקים לו. ניתן לחבר את הפאנלים בטור ולהכפיל את המתח. יש לוודא מהם מכשירי החשמל בהם אנו רוצים להשתמש ולפי זה נדע לקבוע מהי כמות הפאנלים הסולאריים אליה נדרש. התקנה של פאנלים סולאריים קטנים יכולה להתאים גם לקרוואנים, לגגות ואפילו לרכב הפרטי. לעיתים השטח שיש לנו לא גדול מספיק בשביל להתקין לוחות סולאריים גדולים או שאין לנו די תקציב עבור רכישה ותחזוקה של לוח סולארי סטנדרטי. 

חשוב להדגיש, התאים הסולאריים בפאנלים עשויים מסיליקון גבישי, הפאנל הוא מאוד שביר. נוכל לבחור בין שני סוגים, פוליקריסטליין ומונוקריסטליין. בארץ אנו השתמש יותר בדגמי הפולי אשר הם מתאימים יותר למצב האוויר הישראלי. היתרון הוא שתאים אלו נחשבים לקטנים יותר ועדיין יש להם ניצול מרבי של צבירת אנרגיה לכל קילוואט שעה. עלינו לדעת שלא משנה איזה סוג אנו בוחרים יש את עניין התחזוקה, כאמור פאנלים סולאריים בגדלים כאלה יהיו שבירים יותר מאשר לוחות סולאריים גדולים.

 

למי הוא מתאים?

לוח סולארי קטן לא יתאים למשקיעים כמעט אף פעם, אלא לשימוש אישי. כל מי שצריך חשמל זמין במקומות בהם אין חשמל יכול להיעזר בלוחות סולאריים קטנים. כל מי שלא מעוניין לרכוש גנרטור או לשלם חשבון חשמל גבוה יכול לעשות השקעה חד פעמית ברכישת לוחות סולאריים קטנים וכך ייהנה מחשמל חינם. 

 

האם יש לגודל השפעה על המחיר?

גם במקרה הזה הגודל כן קובע, והפעם זה לטובתכם. פאנלים סולאריים גדולים יהיו בהכרח יותר יקרים מאשר פאנלים קטנים. כמו כן, התחזוקה והשטח שנצטרך עבור פאנלים גדולים תהיה יקרה משמעותית מאשר לוח סולארי קטן. המחיר אותו נשלם עבור פאנל סולארי קטן יהיה בטווח של 120-250 ש"ח לפאנל סולארי. אנו לא זקוקים ליותר מאשר שניים כאשר מדובר על שימוש למקרר קטן, מחשב נייד, טעינה וכן הלאה. 

התחזוקה עצמה לפאנל סולארי בגודל סטנדרטי יכולה להגיע לכ-1,000 ש"ח בשנה. במקרים האלה אנו יכולים לדאוג לתחזוקה חלקית ללא תשלום על ידי שמירה על ניקיון. בדיקת שגרתית פעם בשנה תעלה לנו כמה מאות שקלים בודדים, ויש לכם אחריות של 5 שנים על הרכישה. 

התקנה מקצועית היא חובה

על אף שמדובר על לוח סולארי קטן זה לא אומר שאתם צריכים להתפשר על התקנה מקצועית. להתקנה מקצועית יש חשיבות ולמיקום שבו אתם בוחרים להתקין את הפאנל יש חשיבות. עליכם לנצל באופן מירבי את הלוחות הסולאריים שלכם, עליכם להכיר את החיבורים הנדרשים ואת אופן התחזוקה וזאת תוכלו לעשות רק אם תחברו לחברה מקצועית. תוכלו לבחור בפאנלים אשר מפיקים יותר מ-12 וואט, כאשר תפנו לחברה מקצועית היא תתן לכם מגוון רחב של אפשרויות אשר יכול להועיל לשימוש שלכם ולתקציב. יש היום כ-18 חברות אשר מציעות שירותי התקנה, בחנו איזו חברה מציעה את המוצר אותו אתם צריכים בתקציב שלכם. 

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
חייגו עכשיו
פאנלים סולארים
שטיפת פאנלים סולארים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!