מחשבון מערכת סולארית

מערכת סולארית!לשלם מעט לקבל הרבה!

מחשבון מערכת סולארית

מערכות סולאריות הפכו בשנים האחרונות לפופולריות מאוד ויש לכך סיבה נוספת לסיבה הסביבתית. הסיבה הנוספת היא שמערכת סולאריות יכולה להיות השקעה חכמה מאוד שתניב לכם רווחים רבים. על מנת להבין זאת, תוכלו להיעזר במחשבון מערכת סולארית. 

 

מחשבון מערכת סולארית- מהי מערכת סולארית?

מערכת סולארית היא מערכת המפיקה אנרגיית חשמל מאנרגיית השמש. אנרגיית החשמל שהופקה נקראת בעצם אנרגיה סולארית

מערכת סולארית מורכבת משלושה חלקים מרכזיים-

 • פאנלים סולאריים

  החלק המרכזי ביותר במערכת סולארית הוא הפאנלים הסולאריים. הפאנלים הסולאריים הם בעצם אלה שהופכים את קרינת השמש לזרם חשמלי. הפאנלים הסולאריים מיוצרים מחומרים איכותיים במיוחד והם עמידים לתנאי מזג האוויר השונים כולל גשם, רוח, שמש חזקה ולחות. איך הם עובדים? בפאנלים הסולאריים יש תאים פוטו-וולטאים. תאים אלה הם תאים עשויים סיליקון גבישי שמוליכים חשמל למחצה, כאשר רמת ההולכת תלויה באור המוקרן אליהם. ברגע שהתאים הפוטו-וולטאים נפגשים עם קרינת השמש הם גורמים לתנועה של אלקטרונים וכל נוצר זרם חשמלי. 

 • ממיר מתח סולארי

  חלק מרכזי נוסף שמרכיב מערכת סולארית הוא ממיר מתח סולארי. תפקידו של ממיר מתח סולארי הוא לקחת את הזרם החשמלי שנוצר בפאנלים הסולאריים ולהמיר אותו לזרם חילופין. המרת הזרם החשמלי לזרם חילופין נדרשת על מנת שחברת החשמל תוכל לקשר בין המערכת הסולארית שלכם לבין רשת החשמל. 

 • מונה חשמל

  החלק המרכזי האחרון המרכיב מערכת סולארית הוא מונה חשמל. תפקיד מונה החשמל הוא למדוד את כמות החשמל שיוצר ואת כמות החשמל שנעשה בו שימוש. כך ניתן לחשב את הרווח מעודפי השימוש.

מחשבון מערכת סולארית- מהו מחשבון סולארי?

מחשבון סולארי הוא בעצם כלי עזר טכנולוגי. תפקידו של המחשבון הסולארי הוא לעזור לכם להבין את היתרונות הפיננסיים הטמונים בהתקנת מערכת סולארית. בזכות המחשבון הסולארי יהיה לכם ברור מה רמת החיסכון הממוצעת שניתן ליצור לאורך השנים. 

המחשבון הסולארי מחשב את העלויות פי גודל שטח הגג. המחשבון מחשב את עלות המערכת הסולארית לפי שטח פנוי על הגג ולפי ההספק שלו. כלומר כמה חשמל סולארי יופק והאם ההשקעה תוחזר. 

 

מחשבון מערכת סולארית- מדוע צריך?

כאשר רוצים לבצע התקנה של מערכת סולארית בבית, מסתכלים גם על היתרונות שמספקת המערכת מבחינה שימושית, אך חשוב לנו מאוד גם אם היא תשרת אותנו ואת הצרכים שלנו. אחד היתרונות החשובים ביותר לרוב האנשים הוא החיסכון הכספי. התקנת מערכת סולארית אמנם מביאה המון יתרונות אך יש לה חסרון מרכזי שמונע מרוב האנשים להתקין אותה והוא המחיר. מערכות סולאריות הן מערכות יקרות מאוד. לכן, אנשים רבים נרתעים מהתקנת מערכות כאלה. אך, ברגע שהאנשים האלה מבינים את החיסכון הכספי שמערכות אלה מאפשרות ואת הרווחים שהן עתידות להניב להם, הם חושבים קצת אחרת. מחשבון מערכת סולארית מאפשר לראות את החיסכון וכך להבין את היתרונות הפיננסים. 

 

מחשבון מערכת סולארית- מה החיסכון הכספי?

אנחנו כל הזמן אומרים שהתקנת מערכת סולארית מאפשרת חסכון כספי משמעותי, אך כיצד זה מתאפשר? 

בישראל יש חברה יחידה שמייצרת חשמל עבור האזרחים והיא חברת החשמל. כאשר מתקינים מערכת סולארית, בעצם מייצרים  חשמל באופן עצמאי. כך שלא צריכים יותר את חברת החשמל. חשבונות החשמל שלכם ילכו ויצטמצמו ובמקרים מסוימים אפילו ייעלמו. בישראל יש שמש חזקה ברוב ימות השנה ולכן היא יכולה להפיק חשמל סולארי בתפוקות גבוהות מאוד. למעשה אנרגיית השמש שנשלחת לכדור הארץ בשעה שווה לאנרגיית החשמל הנצרכת על ידי אנשים במשך שנה שלמה. לכן, ניצול נכון של אנרגיית השמש מאפשר הפקת חשמל בתפוקות גבוהות וגם חסכון משמעותי של אלפי שקלים בשנה על חשבונות חשמל.
כמו כן, כאשר תפוקת החשמל שלכם גבוהה, חברת החשמל אפילו תרכוש מכם את עודפי החשמל. כך שמלבד לחסוך תוכלו גם להניב רווחים. 

מחשבון מערכת סולארית- יתרונות נוספים

מלבד לחסכון הכספי, למערכות סולאריות יש יתרונות נוספים. 

 • אנרגיה ירוקה

  היתרון הסביבתי. אנרגיה סולארית היא אנרגיה שמופקת מאנרגיית השמש. בשנים האחרונות גברה מאוד המודעות לשמירה על כדור הארץ מפני זיהום והפחתת ההתחממות הגלובלית. אנשים רבים מחפשים דרכים רבות איתן יוכלו לתרום למאבק מבלי לשנות את אורח חייהם לחלוטין. כאשר מייצרים חשמל "רגיל" משתמשים במקורות אנרגיה נדלים כמו דלק, פחם או גז. תהליך ייצור החשמל ה"רגיל" כולל זיהום סביבתי רב שתורם רבות לחור באוזון ולהתחממות הגלובלית. לעומת זאת, הפקת חשמל סולארי נעשית ללא כל זיהום סביבתי ותוך שימוש במקור אנרגיה בלתי נדלה הלא הוא השמש. כלומר, האנרגיה הסולארית היא בעצם אנרגיה ירוקה. כך אתם יכולים ליהנות משימוש בחשמל ללא רגשות אשמה על תרומה לזיהום הסביבתי ומבלי לשנות את אורח חייכם לחלוטין. 

 • קלות ההתקנה

  התקנת מערכת סולארית נחשבת לפשוטה מאוד. לעומת התקנה של לוחות חשמל שמצריכה הקמת תשתיות וכוללת סכנת התחשמלות גבוהה, התקנת מערכת סולארית נחשבת לפשוטה, לא מצריכה הקמת תשתיות ולא כוללת סכנת התחשמלות.  

 • תחזוקה

  מערכת סולארית אינה מצריכה תחזוקה מיוחדת. למען האמת, מוצרים אלה כמעט לא מצריכים תחזוקה בכלל. הם מחזיקים שנים ארוכות מבלי שתאלצו לתחזק אותם כל השנה. 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

גלובל סולאריס
גלובל סולאריס

חברת גלובל סולאריס הינה חברה ותיקה ומוכרת בתחום הלוחות הסולאריים ודודי השמש המתקדמים שניתן להציע.
בגלובל סולאריס תוכלו להנות משירות מנצח שלא מהעולם הזה, החל משיחת הטלפון הראשונית בה נסביר לכם כיצד מתנהל כל התהליך של ההתקנה או ההחלפה של לוחות סולאריים ועד ביצוע העבודה ביעילות, במסירות ובאהבה!

אהבת? ספר לחברייך!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עיקרי הדברים:

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

תיקון מערכות סולאריות

תיקון מערכות סולאריות

מערכות סולאריות הופכות נפוצות יותר בשנים האחרונות בישראל השמשית. האנרגיה שנוצרת בעולם על ידי השמש בכל שעה היא שוות ערך כמעט לכמות החשמל הנצרכת בכל

כמה חשמל מייצר לוח סולארי

כמה חשמל מייצר לוח סולארי

תחום האנרגיה הסולארית הוא תחום לוהט תרתי משמע. בשנים האחרונות, ככל שמבינים יותר את יתרונותיה של האנרגיה הסולארית ישנה מגמה עולמית לעודד את השימוש וההתקנה

עלות התקנת פאנלים סולאריים

עלות התקנת פאנלים סולאריים

ישנה מגמה כיום שהולכת וגוברת ומטרתה לעודד את השימוש הרווח בפאנלים סולאריים לצורך ניצול אנרגיית השמש. השימוש במערכות מסוג זה הופך ליותר נפוץ ככל שהשנים

עלות פאנלים סולאריים

עלות פאנלים סולאריים

שימוש במערכות פאנלים סולאריים הופך ליותר ויותר פופולרי בחלוף השנים. ככל שהמודעות לאנרגיה ירוקה גוברת, כך עולה הדרישה לשימוש במערכות מסוג זה, בוודאי בישראל שהיא