התקנת מערכת סולארית בבניין משותף

התקנת מערכת סולארית בבניין משותף

עיקרי הדברים:

התקנת מערכת סולארית בבניין משותףגרים בבניין משותף ומעוניינים לבצע השקעה של התקנת מערכת סולארית? בעבר רק אנשים בעלי בתים פרטיים היו יכולים להנות מהפריבילגיה של השקעה במערכות סולאריות, אך היום הדברים כבר שונים. בעבר נדרשה הסכמה מפורשת של כל דיירי הבניין בכדי שתוכלו לבצע את ההתקנה, אך לאחר דיונים ארוכים נקבע מתווה חדש. מרגע בו יש חתימות של שני שליש מדיירי הבניין התומכים בהתקנת מערכת סולארית אתם רשאים לבצע את ההשקעה.

 

 איך זה עובד?

קודם כל כדאי להבין למה בכלל כדאי לנו להשקיע במערכת סולארית לא משנה איפה אנו גרים. על ידי התקנת מערכת סולארית בבניין משותף או בבית פרטי ואפילו בעסק אנו יכולים להבטיח הכנסה פסיבית חודשית או צבירת נקודות זכות אל מול חברת החשמל. התפקיד של המערכות הסולאריות הוא לבצע המרה של קרינת שמש אל אנרגיה ירוקה – חשמל. בזכות מערכות טכנולוגיות מתקדמות אנו יכולים להפיק חשמל בהתאם לכמות הפאנלים וסוגם. אנו יכולים להשתמש בחשמל לשימוש עצמי או מאידך למכור את החשמל לחברת החשמל וכך להבטיח הכנסה פסיבית. כמובן שיש לקבל את ההסכם של חברת החשמל וכמו כן היתרי בנייה שונים. 

אם כך יש לנו שתי אפשרויות, או להתקין מערכת סולארית של מעבירה חשמל לחברת החשמל אלא נמצאת לשימוש עצמי וכך אנו חוסכים את חשבון החשמל החודשי. האפשרות השנייה היא למכור את החשמל לחברת החשמל לפי קילו וואט וכך אנו מבטיחים הכנסה חודשית קבועה. 

התקנת מערכת סולארית בבניין משותף – השקעה משותפת

כאשר מדובר על התקנת מערכת סולארית בבניין משותף אנו צריכים להחליט על הבחירות שלנו. האם המערכת משמשת את כל דיירי הבניין, משמע הרווח יתחלק בין כל הדיירים או שאנו משקיעים באופן פרטי. זכרו, בסופו של דבר גג משותף כולל גם שיתוף זכויות בו לכל אחד מדיירי הבניין יש חלק יחסי בגג המבנה. כתוצאה מכך אם קיבלתם אישור של שני שליש מדיירי הבניין תוכלו להתקין את המערכת באופן פרטי באזור השייך לכם. 

בשביל לעשות לכם סדר בבלגן חשוב שתדעו כי ההשקעה משתלמת. מערכות סולאריות נחשבות לאחת ההשקעות הבטוחות ביותר ובעלות תשואה מרשימה. בניין משותף אשר בחר להתקין מערכות סולאריות על המבנה יכניס למעלה מ-20 אלף ש"ח מדי שנה, לעיתים גם נוכל להכפיל את הסכום השנתי. לכן, עליכם לקחת ברצינות את הפרויקט הזה אם יש לכם את הסכום הנדרש להשקעה, אל תתנו לכסף שלכם לשבת סתם בבנק. כמו כן, כמו בבית פרטי אם אתם בוחרים למכור את הדירה שלכם זכרו כי התקנת מערכת סולארית בבניין משותף מעלה את נכס הדירה שלכם, במיוחד כאשר מדובר על פאנלים שהם רכוש פרטי שלכם.

התקנת מערכת סולארית בבניין משותף – אתם לא לבד

אם אתם חוששים מהתהליך או לא יודעים בכלל מהם הצעדים הראשונים שעליכם לעשות, אנחנו כאן בשבילכם. על ידי סיוע של חברה מקצועית תוכלו לעבור את התהליך באופן חלק ונעים. ראשית יש לוודא כי הפרויקט מוכן לצאת לדרך, זאת על ידי השגה של החתימות הנדרשות מוועד הבניין ומדייריו, לאחר מכן יש ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים להנפקת אישורים ובדיקת גג הבניין. רק לאחר שסיימנו את כל התהליך הבירוקרטי ניתן יהיה להתמקד בפאנלים הסולאריים, מיקום ותפוקה. את כל התהליך הבירוקרטי אתם עוברים איתנו, לכל שאלה יש תשובה ואנו כאן כדי להעניק לכם את אותה תשובה. 

אהבת? ספר לחברייך!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

ייעוץ והצעות מחיר משתלמות ללא התחייבות!

התקנת מערכת סולארית לבית/לעסק

השאירו שם ומספר טלפון ונציג מטעם החברה יחזור אליכם עם כל הפרטים